Keçeli: İTO kimi isterse onu seçer

Keçeli: İTO kimi isterse onu seçer.13612
  • Giriş : 10.01.2009 / 11:04:00

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkanı Muharrem Keçeli, İTO'da oy veren kitle, yönetimi değiştirmek arzusundaysa ve bu yönde bir kanaat oluşmuşsa, bunun önüne kimsenin geçemeyeceğini belirterek, ''Bana göre böyle bir kanaat yok'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazetecilerle bir araya geldiği sohbet toplantısında soruları yanıtlayan Keçeli, İTO seçimlerine değinirken, 23 Şubat'ta yapılacak seçimlerde, oda üyelerinin komite ve meclis üyelerini, meclis üyelerinin de yönetim kurulu başkanını seçeceğini anlattı.

Keçeli, bir soru üzerine İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş'ın üslubunun nezaketli olduğunu kaydederek, ''Bana göre bu İTO yönetimi başarılı'' dedi.

''İTO hükümet karşıtlarının değil, daha çok hükümete müsamahalı bakan bir ekibin elinde'' ifadesini kullanan Keçeli, ''O nedenle bu ekip kendi içinde bölünüp çeşitli adaylar çıkarmak suretiyle yönetim ağırlığını kaybetmek istemez, buna da izin vermezler'' şeklinde konuştu.

Keçeli, ''İTO'da oy veren kitle, çalışan, esnaf, üretici vesaire, yönetimi değiştirmek arzusundaysa, böyle bir kanaat oluşmuşsa bunun önüne kimse geçemez. Fakat bana göre böyle bir kanaat yok'' dedi.

İTO'nun ağırlığını kaybetmediğini belirten Keçeli, 70 civarında kanun tasarısında İTO'nun müşavirlik yaptığını, ihracatın artırılması konusunda faaliyetleri olduğunu, tecrübeli ekipleri içinde gelişmiş elemanları bulunduğunu ve bunlardan hiç kimsenin vazgeçmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Keçeli, artık iş aleminin ''kavga'' istemediğini ifade ederek, ''Türkiye'de eğer siyasi istikrar olursa ekonomik istikrar da oluyor'' görüşünü dile getirdi.

Muharrem Keçeli, ekonomi konusunda İTO'nun önerilerine değinerek, bunun, öncelikle talebi desteklemek için istihdamı artırıcı ve destekleyici önlemler alınması olduğunun altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*