Kediler ve fareler mutfağı

Kediler ve fareler mutfağı.16473
  • Giriş : 21.11.2008 / 15:14:00

"Kediler ve Fareler Mutfağı" kitabı, belki de bugüne kadar tiyatroyla buluşmamış çocukları ilk defa tiyatroyla tanıştıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehmet Zorlu Vakfı katkılarıyla Kelime Yayınları tarafından yayımlana "Kediler ve Fareler Mutfağı" kitabının satışından elde edilecek gelirle Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, kitapla aynı ismi taşıyan bu oyunu Mayıs 2009'da
Anadolu'daki çocuklarımıza ücretsiz olarak sergileyecek.

Kediler ile fareler neden birbirlerine düşmandır? Yemek yapmak, sadece yemek pişirmek mi demektir? Mehmet Zorlu Vakfı'nın katkılarıyla Kelime Yayınları tarafından yayımlanan “Kediler ve Fareler Mutfağı” masalı biraz da bu sorulardan yola çıkan ve iyiliği, güzelliği, dostluğu, kardeşliği vurgulayan öyküsüyle çocukların dünyasına ışıl ışıl bir pencere açıyor.

Haluk Işık'ın başlangıçta bir tiyatro oyunu olarak yazdığı bu masal, kocaman bir kentteki iki ayrı mutfakta, Papatya Sokağı'nda çalışan aşçı Gümüşkepçe ve aşçı Kırıkçatal'ın mutfaklarında yaşananları anlatıyor.

Masalın çok önemli diğer iki kahramanı ise kedi Yorgunpençe ile fare Kazmadiş… Bir kedi ve bir farenin belki şaşırtıcı ama harika dostluğu ile, çocuklarımıza iyiliğin olağanüstü gücünü de gösteriyor.

“İyi bir yemeğin tarifi: Yürek dolusu sevgi, özenle harcanan emek ve sağlıklı ürünler…”

“Kediler ve Fareler Mutfağı”nda işini çok seven aşçı Gümüşçatal, kentte herkesin tanıdığı o ünlü “Harikalar Mutfağı”nda yaptığı yemeklerinin sırrını bu şekilde özetliyor. İçine sevgi ve emek katılan her şey, tıpkı arkadaşlıklarda olduğu gibi hazırlanan yemekleri de muhteşem bir ziyafete dönüştürüyor.

“Kediler ve Fareler Mutfağı”, ayrıca, yaptığı işi severek ve isteyerek yapmanın önemini, yalancılığın ve kötü niyetin her zaman kaybedeceğini, iyiliğin ise daima kazanacağını anlatan eğlenceli bir kitap.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*