Kedilere piercing, bebeklere sigara!

Kedilere piercing, bebeklere sigara!.13188
  • Giriş : 23.01.2009 / 10:05:00

ABD'de bir kadın, yavru kedilerin kulağına, boynuna ve kuyruğuna ''piercing'' yaptırdığı, İngiltere'de bir anne, 3 yaşındaki çocuğunun sigara içmesine izin verdiği için yargılanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yetkililer, hayvan haklarını koruyan bir kuruluşun istihbaratı üzerine köpek bakıcısı 34 yaşındaki Holly Crawford'un evine baskın düzenledi. Söz konusu kuruluş, Crawford'un hayvanları internetten yüzlerce dolara sattığını belirtti.

Crawford, Associated Press ajansına verdiği demeçte, bir kedi ile insana ''piercing'' yapmak arasında bir fark görmediğini ifade etti. Steril iğneler kullandığını ve kedilerin iyi olup olmadığını günde birkaç kez kontrol ettiğini söyleyen Crawford, ''Bunu yaptığımda zulmetme niyetim yoktu. Kediler kesinlikle seviliyor ve iyi besleniyor. Ve çok mutlular'' dedi.

Kendi vücuduna da ''Piercing'' yapan Crawford, geçen sonbaharda sahipsiz bir kedinin kulak ve boynuna ''piercing'' yaparak bu işe heveslendiğini söyledi.

Hayvanlara Etik Muamele kuruluşu başkan yardımcısı Daphna Nachminovitch ise ''piercing'' yapmayı ''barbarlık'' olarak niteledi ve ''Avuç içi büyüklüğündeki bir hayvana bu tür bir acıyı vermenin bahanesi olamaz'' dedi.

3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA SİGARA İÇİRDİ

İngiltere'de bir anne, 3 yaşındaki çocuğunun sigara içmesine izin verdiği için çocuk zulmünden suçlu bulundu.

Duruşmada, cep telefonu ile çekilen, küçük bir erkek çocuğun ağzına sigara aldığı ve çakmakla yakarak sigaradan bir nefes aldığı görüntülere yer verildi. Bu sırada 24 yaşındaki anne Kelly Marie Pocock'un çocuğun yanında oturduğu ve telefonla görüştüğü belirtildi.

Görüntülerin Pocock'un arkadaşı Natasha Dudley tarafından çekildiği ve Dudley'nin bu görüntüleri daha sosyal güvenlik uzmanlarına verdiği kaydedildi.

Hakim John Curran, çocuğun sigara bağımlısı olduğunun açıkça görüldüğünü söyledi ve durumu ''korkunç'' olarak niteledi. Duruşma sonunda hakim, Pacock'u, 2 yıl tecil edilebilir 40 haftalık hapse mahkum etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*