Kedileri çorba yapacaklardı

Kedileri çorba yapacaklardı.21471
  • Giriş : 30.06.2009 / 17:16:00

Zenginlerin sofrasında yemek olmayı bekleyen 300 kedi son anda kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zenginlerin sofrasında yemek olmayı bekleyen 300 kedi hayvanseverler tarafından son anda kurtarıldı.

Çin'in en büyük kenti Şanghay'da zenginlerin sofrasında yemek olmayı bekleyen 300 kedi hayvanseverler tarafından son anda kurtarıldı.

Shanghai Daily gazetesinin haberine göre, Çin'in özellikle güney bölgelerinde lezzetinden dolayı diğer etlerden daha pahalı olan ve dolayısıyla pahalı restoranlarda servis edilen kediler, Şanghay'da bir depoda bambu kafeslere kapatılmış halde bulundu.

Gazete, gönüllü hayvan hakları savunucularının yaptığı baskınla son anda çorba malzemesi olmaktan kurtarılan kedilerin son derece kötü koşullarda tutulduğunu yazdı.

Gazete, kedilerin hayvanseverlere dağıtılacağını belirtirken, kedilerin sahibi olduğu ifade edilen lokanta sahibi Yang Baoguo ise baskını yapan kişilere karşı dava açacağını söyledi.

Yang, lokantalara satılmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerindeki sokaklardan toplanan kedilerin her biri için 50 yuan (7 dolar) ödediğini belirterek, parasını yasal yollardan tazmin edeceğini kaydetti.

Çin'de kedi toplayıcılarına karşı ancak, ele geçirilen kedinin sahipli olduğunun kanıtlanması halinde yasal işlem yapılabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*