Kedisine kötü davrandılar diye kardeşlerini öldürdü

Kedisine kötü davrandılar diye kardeşlerini öldürdü.26253
  • Giriş : 08.07.2008 / 14:10:00

Konya'da bir genç kız, kedilerine kötü davrandığını öne sürdüğü 7 ve 8 yaşlarındaki iki kardeşini zehirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kardeşlerini öldürdükten sonra kaçan abla polis ekiplerince yakalandı. Olaya neden olduğu öne sürülen kedilerle birlikte emniyete getirilen cinayet zanlısı, adliyeye çıkarıldı.

Konya'da Meram ilçesi Kaya Mahallesi Konur Sokak'taki bir evde gerçekleşen olay, duyanları adeta şoke etti. İddiaya göre, Fatma Yeşil, (29) üvey kardeşleri Halil İbrahim (8) ve Esra Yeşil'e (7) iki kedisine zarar verdiği gerekçesiyle sinirlendi. Yeşil, plastik bir bardak içerisinde fare zehirini suyla karıştırarak kardeşlerine içirdi. Genç kız, ölmediklerini görünce kardeşlerini odaya götürdü. Erkek kardeşini kemerle boğan Fatma Yeşil, kız kardeşini ise eşarp ile boğarak öldürdü. Korkunç cinayet, ortanca kardeşin eve gelmesi ile ortaya çıktı. Evden gelen çığlıkları duyan komşular, olayı polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, korkunç bir manzarayla karşılaştı. İki çocuğun aynı odada boğularak öldürüldüğünü gören emniyet güçleri, geniş çaplı araştırma başlattı. Kardeşlerini öldürdükten sonra kaçan cinayet zanlısı Fatma Yeşil, kısa bir süre içerisinde polis ekipleri tarafından yakalandı. Cinayet mahalline gelen olay yeri inceleme ekipleri, araştırma yaptı. Daha sonra savcının incelemesinin ardından çocukların cesetleri otopsi için Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi morguna götürüldü.

Cinayetin işlendiği sırada evde bulunan anne Atiye Yeşil'in ise gözleri görmediği için olaydan haberi olmadığı öğrenildi. Polis ekipleri tarafından evden çıkarılan Atiye Yeşil, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince sorguya alınan katil zanlısı Fatma Yeşil'in suçunu itiraf ettiği öğrenildi. Olayı soğukkanlılıkla anlattığı öğrenilen Yeşil'in verdiği ifadede, "Kardeşlerimi ben öldürdüm. Onları hiç sevmiyordum. Bir türlü onlarla anlaşamadım. Kedilerime rahat vermiyorlardı. Birkaç gün rahat dursalar kedilerimi barınağa verecektim. Rahat durmadılar ben de önce zehirledim, sonra boğarak öldürdüm. Sonrasında ise kedilerimi alarak kaçtım" dediği öğrenildi.

Anne Atiye Yeşil'in, seyyar satıcılık yapan Mahmut Yeşil'in ikinci eşi olduğu öğrenildi. Katil zanlısı Fatma'nın, Mahmut Yeşil'in ölen ilk eşinden olduğu belirtildi.

Emniyette sorgusu tamamlanan Fatma Yeşil, sağlık kontrolü için Konya Numune Hastanesi'ne getirildi. Cinayet zanlısı, daha sonra Konya Adliyesi'ne sevk edildi. Fatma Y.'nin adliyeye getirilişi sırasında erkek kardeşi olduğu öğrenilen bir genç, gazetecilerin üzerine yürüyünce polis tarafından durduruldu. Genç kızın şu ana kadar psikolojik tedavi görmediği ve akıl sağlığının bozuk olduğuna dair bir raporunun bulunmadığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*