Kefen parasını dolandırcıya kaptırdı

Kefen parasını dolandırcıya kaptırdı.12757
  • Giriş : 02.02.2009 / 21:47:00

Kırşehir'de 'banka memuruyum' diyen kimliği belirsiz şahıs, yaşlı karı-kocanın bankadan çektiği kefen parası olan 3 bin 500 TL'yi kapıp kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Kırşehir Merkezde Terme Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, yaşlı çiftin arkasından koşarak gelen bir şahıs, kendisini banka memuru olarak tanıttı. Şahıs, "Pardon amca biz size yanlış para vermişiz. Ben sizin paranızı alayım size daha fazla para getireyim." dedi. Zanlı, yaşlı adam vermek istemeyince 'sen parayı bana ver, istersen sen de bankaya gel' diyerek, bankaya giriyormuş gibi yaptıktan sonra kaçtı.

Neye uğradıklarını anlayamayan Mehmet Kalkan ve eşi Hatice Kalkan, banka önünde bulunan vatandaşlardan yardım istedi. İhbar üzerine Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri, aldıkları eşkal üzerine dolandırıcının peşine düştü.

Kefen parasını hırsızlara kaptırdığını anlatırken göz yaşlarına hakim olamayan Mehmet Kalkan(75) ve eşi Hatice Kalkan(65), "Yarın bir gün ölürsek lazım olur diye her ay emekli maaşımdan üzerine koyardık. İçinde biraz merhamet varsa paramızı getirsin" diyerek dolandırıcıya seslendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*