Kelepçe takılan tek kişi

Kelepçe takılan tek kişi.16705
  • Giriş : 02.07.2008 / 10:43:00

Gözaltı dalgasındaki tek kelepçeli kişi oydu. Neden kelepçe takıldığı da anlaşılamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan 23 kişiden sadece ona kelepçe takıldı. Diğer gözaltılarda söz konusu böyle bir uygulama yoktu. Tercüman Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi'ye kelepçe takılması tartışma konusu oldu.

Farklı muameleye kafaları karıştırdı. İstanbul Emniyeti'nden konuyla ilglili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu duruma kendi gazetesinden tepki geldi. "Türkiye nereye?" manşetini atan gazete, spotta "Atatürkçü ve cumhuriyetçi isimlerin gözaltına alınması ülkede cepheleşme korkusu yarattı" görüşlerine yer verdi.

Polisler eşliğinde elleri arkadan kelepçeli Büyükçelebi'nin fotoğrafını 1. sayfadan kullandı. Hemen altına "Sadece Büyükçelebi'ye kelepçe" başlığını attı. Fotoğrafın altında ise şu ifadelere yer verildi:

"Şok operasyon dalgasında gazetemiz Tercüman da hedef oldu. Cesur yayınlarıyla gündem yaratan gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi'nin de iddianamesi hazırlanmayan soruşturma kapsamında kelepçeli şekilde gözaltına alınması tepkilere sebep oldu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious