Kelime oyunu kaldırıldı iddiaları - Kelime oyunu neden yayından kaldırıldı?

Kelime oyunu kaldırıldı iddiaları - Kelime oyunu neden yayından kaldırıldı?.9491
06.06.2013 / 23:16:57

Kelime oyunu yayından kaldırıldı iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Cevap kanalında bizzat kendisinden geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Bloomberg HT'den "Kelime Oyunu" programına ilişkin zorunlu açıklama geldi. Son günlerde bazı yayın kuruluşları ve sosyal medya aracılığıyla ortaya atılan Kelime Oyunu programının yayından kaldırıldığı iddialarına yönelik olarak açıklama yapma gereği duyduk.

Programın yayından kaldırıldığı bilgisi tamamıyla yanlış olmakla birlikte; bu yanlış bilgiden hareketle kurumumuza yöneltilen eleştirilerin de hakaret boyutuna varmasını şaşkınlıkla izlemekteyiz. Kelime Oyunu programı geçtiğimiz günlerde olduğu gibi, bu akşam da önümüzdeki günlerde de yeni yarışmacıları ve yeni bölümleriyle saat 20:00'de ekrana gelecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur...

Cem Coşkun
Bloomberg HT Genel Müdürü

Öte yandan Hürriyet'ten çıkan bir habere göre Gezi Parkı eylemlerine dünyanın farklı yerlerinden destek gelmeye devam ediyor. Milano'da yaşan italyan ve Türk vatandaşlar, İstanbulluların ve Türkiye'nin isyanını uzaktan da olsa desteklemek amacıyla organize oldular ve küçük bir Gezi Parkı kurmaya karar verdiler.

Taksim Meydanı'nda bulunan Gezi Parkı'ndaki ağaçların yok edilmek istenmesi ile başlayan ve önce İstanbul'da daha sonra tüm Türkiye'de direnişi beraberinde getiren #occupygezi eylemine destek vermek üzere Milano'da küçük bir park oluşturulmasına ve bu parka 'Küçük Gezi Parkı' ismi verilmesine karar verdiler.

6 Haziran Perşembe günü saat 17:30'da Montello Caddesi– Porta Volta burçunun arasında kalan bahçeye meyve ağacı fidanları dikimi yapılacak. Montello Caddesi'ndeki bahçe, Milano'nun göbeğinde vatandaşların kullanımına açık yemyeşil bir alan olup halen araç park yeri olma tehlikesi ile karşı karşıya. Burada çocuklarında katılımı ile oluşturulacak Küçük Gezi Parkı, gelecek nesillerin yeşilin değerini anlamalarını sağlamak ve bu alanları geçici yönetimlerin kendi istedikleri gibi kullanamayacaklarını göstermek. Milano'da yapılacak bu parkın dünya üzerindeki tüm kentlere örnek olması amaçlanıyor.

Parkı yapacak olanlar birlikte bir parkın yok edilmesi ile kentlerdeki yeşil alanlar için direnen Türkiye'deki vatandaşların yanlarında olduğukları da göstermek istiyor.

Bu arada Fethullah Gülen, 10'ncu gününe giren Gezi Parkı eylemleriyle ilgili geçtiğimiz günlerde yayınladığı mesajında polisin tavrını eleştirmiş ve ''Zulme zulümle karşılık verme'' demişti. Gezi Parkı eylemi ve sonrasında yaşananlarla ilgili mesajlarına devam eden Gülen, bugün de "Bütün bütün böyle.. bir hak arama meselesi hiç yoktur!" derseniz, oradaki bazı masum insanları, masum istekleri de görmezlikten gelirsiniz" dedi.

Gülen, Gezi Parkı ve kendi resminin kullanıldığı internet sitesinde şu açıklamaları yaptı:

Bir yerde bir haksızlığı bastırmak için elli türlü haksızlık yapıyoruz, elli türlü zulme giriyoruz. Elli türlü zulüm ve haksızlığa sebebiyet veriyoruz. Kinleri, nefretleri körüklüyoruz. Üstesinden gelinmez bir şeye sebebiyet veriyoruz.

HAFİFE ALMAK

Hafife almak, akıllı Mehmet'in işine benzer: Kırkı bir uçurumdan aşağı inmek için el ele tutunmuşlar, el ele tutunarak oradan inmek istemişler. Sonra hepsi çözülmüş, yere düşmüşler; otuz dokuzu ölmüş, birinin de kolu-kanadı kırılmış. Demişler, "Akıllı Mehmet ne oldu?" "Sormayın, demiş, az daha bir sakatlık çıkaracaktık." Umursamaz ruhlar, anlamaz düşünceler meseleye böyle bakacak.

BİZİM İHMALİMİZİN MEYDANA GETİRDİĞİ NESİLLER

Şimdi "Bütün bütün böyle.. bir hak arama meselesi hiç yoktur!" derseniz, oradaki bazı masum insanları, masum istekleri de görmezlikten gelirsiniz. Bir kere başta, biz onları ihmal etmişiz. Onlar bizim ihmalimizin meydana getirdiği nesillerdir. Saniyen; bazı makul istekleri vardır onların. Hakikaten "Bir park.. ağaçları sökülmemeli; insanların gezisine müsait hal, o durum, o tablo korunmalı!" diyebilirler, öyle değerlendirebilirler. "Ekosistem" diyebilirler, "Yeşili öldürüyorsunuz!" diyebilirler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*