" />

Kelime Oyunu Show Tv kanalı - Kelime oyunu yayından kalktı mı kaldırıldımı?

Kelime Oyunu Show Tv kanalı - Kelime oyunu yayından kalktı mı kaldırıldımı?.18274
  • Giriş : 24.12.2013 / 09:17:00
  • Güncelleme : 24.12.2013 / 09:21:03

Kelime Oyunu'nun yayından kaldırılması tepkilere sebep oluyor. İddialar, kafaları karıştırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Show TV, üç programı yayından kaldırdı.Kaldırılan programların içinde Gezi ve rüşvet operasyonunda gündeme gönderme yapan Ali İhsan Varol'un 'kelime Oyunu' programı da var.

Show TV, üç programı yayından kaldırdı. Medyatava'nın haberine göre prototipte yapılacak değişikliklerin sinyallerini veren kanal yönetimi, ocak ayını beklemeden o programları bitirme kararı aldı. Ekrana veda edecek programlar arasında 'Kelime Oyunu', ' Moda Takibi' ve 'Hayata Dokunmak Lazım' var.

Gezi olaylarında polisin orantısız şiddetini, yaşanan olaylar ve müdahaleleri ele alan, bu olaylarla ilgili eleştirel kelimeleri yayınlayan Kelime Oyunu programı 17 Aralık operasyonuna da kayıtsız kalmamıştı. Ali İhsan Varol, Programda yarışmada 'Halk ağzında rüşvet alan sormuştu. Sorunun doğru yanıtı 'Yiyici' olarak belirtilmişti.

Bu arada Sunuculuğunu yaptığı 'Kelime Oyunu'nda sorduğu sorularla Gezi Parkı olaylarına gönderme yapan Ali İhsan Varol, ilk kez konuştu: beni o simgeler arasında göstermek yanlış. Çünkü onlar halk kahramanı. Yani 'Siyahlı kadın', 'Kırmızılı kadın', 'Kitap okuyan adam', 'Talcid man' ve 'Davulcu Vedat' gibiler halk kahramanıdır.

Yayınlandığı günden itibaren beğeniyle izlenen ‘Kelime Oyunu’nun başarılı sunucusu Ali İhsan Varol Taksim’deki Gezi Parkı eylemlerine verdiği destekle olayların simgelerinden biri oldu. Geçen haftalarda yarışmacılara Gezi Parkı’nın simgelerinden ‘sansür’, ‘orantısız’ ‘direniş’ ve ‘biber gazı’ gibi kelimeleri soran Varol, sosyal medyada geniş yer buldu. Programının yayından kaldırılması gündeme gelen sunucu, “Bazı şeyleri riske atarak yaptığım bir şeydi” dedi. Varol’un Milliyet gazetesinden Melis Güvenç’e verdiği söyleşi şöyle:

Sunucu olmak hayalinizde var mıydı? 
Hayır, düşündüğüm bir şey değildi. Küçükken oyunculuğun ne demek olduğunu bilmeden, oyuncu olmak gibi düşüncelerim vardı. Ancak sunuculuk özendiğim bir şey değildi. 

Bu işi yapabileceğinizi ne zaman anladınız? 
Hiçbir zaman hatta hâlâ da kıvırabildiğimi düşünmüyorum. Kendi programımı izleyemiyorum. İzlediğim zaman bin tane hata buluyorum. 

Kamera karşısında nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunuz? 
Bunu bir de bana sorun. Aslında çok rahat değilim. Kamera karşısına geçtiğinizde tavrınıza, hareketlerinize dikkat ediyorsunuz. Mümkün olduğu kadar kendim gibi davranmaya çalışıyorum ama hiç tanımadığım bir insanın evine misafirliğe gitmiş gibi oluyorum. Ya da tam tersi, o insanların benim evime misafirliğe gelmesi gibi bir şey. 

Haftanın altı günü ekrandasınız. Soruları hazırlarken zorlanıyor musunuz? 

Şimdi hazırlamak kolay, eskiden daha zordu. Çünkü hiçbir soruyu tekrar etmemeye çalışıyordum ama artık bunun imkanı olmadığını anladım. Bir hafta önce sorduğum soruyu biraz değiştirip iki hafta sonra sorabiliyorum. 70 tane soruyu hazırlamak günde 4-5 saatimi alıyor. Bazen yarışmacılar hazırladıkları soruları gönderiyor. Çok güzel şeyler çıkıyor. 

Gezi Parkı olaylarında öne çıkan, isimlerden biri oldunuz. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz? 

Aslında beni o simgeler arasında göstermek yanlış. Çünkü onlar halk kahramanı. Yani ‘Siyahlı kadın’, ‘Kırmızılı kadın’, ‘ Kitap okuyan adam’, ‘Talcid man’ ve ‘Davulcu Vedat’ gibiler halk kahramanıdır. Onların arasında benim sadece bir ismim var. Hatta sırıtıyorum. O simgelerin arasında sunucu olarak tanımlayıp beni koymuş olmaları büyük bir gurur. Ama kendimi aynı derecede göremiyorum. Biraz daha aşağıdayım. Evet bazı şeyleri riske atarak yaptığım bir şeydi. Fakat onların yaptıkları çok büyüktü. Onlar gerçek halk kahramanı. Ben sadece bahsi geçen kelimeleri kullandım. 23 Nisan’da çocuklar, Kadınlar Günü’nde kadınlar ve 14 Şubat’ta sevgi üzerine kelimelerin anlamlarını sorduğum gibi. Her zaman yaptığım işten farklı bir şey yapmadım. Büyütülecek bir şey değildi. Durum bıçak sırtı bir hal olduğu için benim işimi yapıyor olmam böyle bir kahramanlık olarak adledildi. Herkes işini yapsaydı dikkati çeken bir durum olmazdı. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*