Kelkit Emniyeti hırsızlara göz açtırmıyor

  • Giriş : 26.05.2007 / 17:02:00

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde Emniyet hırsızlara göz açtırmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kelkit'te ilçe merkezine konulan Mobese kameları sayesinde polis otosunu görerek kaçan şüphelinin, Aydın Doğan Caddesi üzerinde girdiği bir işyerinin yanında bulunan boşlukta saklandığı belirlendi. Yapılan operasyonda yakalanan F.D. (19)'nin başka bir ilden hırsızlık için Kelkit'e geldiği belirlendi. F.D. yapılan sorgusunda, iki arkadaşının daha olduğunu, belediyeye ait halk otobüsünün kasasını ve farklı yerlerde bulunan 3 ayrı markete girerek sigara ile buldukları bozuk paraları çaldıklarını söyledi.

Bunun üzerine polis yaptığı operasyonda M.Ş.A. (19) ile Ö.M. (18) isimli şahıs da yakalandı. Şahısların yapılan sorgularında, ekim ayında ilçede 4- 5 işyerinde hırsızlık yaptıkları belirlendi. Sorguda ayrıca, zanlıların sorguları sonucu hırsızlık yapmakta kullandıkları malzemeleri ve bir miktar parayı ilçede bulunan bir çocuk parkına gömdüklerini itiraf etti. Çanta ve içerisindeki malzemeler polis tarafından bulundu.

Kelkit Emniyet Müdürü Dr. Aytekin Sevindik, teknolojik takibin faydasını net bir şekilde gördüklerini söyleyerek, "Asayiş olaylarının çözülmesinde delilden sanığa giden en önemli yol Mobese ve teknolojik takiptir. Mobese kameraları sayesinde son 1 yılda olan olayların çoğunu çözdük. Bu başarı tüm ilçe polis teşkilatının başarısıdır başarılarından dolayı tüm polis arkadaşlarımızı kutluyorum." dedi. Yakalan şahıslar, sorgularından sonra savcılığı sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious