Kemal Anadol, müdürü savundu

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Kemal Anadol, Ordu Emniyet Müdür Vekili Rıdvan Güler'i görevden almanın ancak sonu gelmiş iktidarlar tarafından yapılacak bir iş olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kemal Anadol, Anayasa Mahkemesi'ne iki kanunun iptalı için yaptığı başvuru sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir soru üzerine Anadol, Türkiye'de fındık üreticisinin Cumhuriyet döneminin en acı günlerini yaşadığını, AK Parti hükümetinin fındık üreticilerine hiç hak etmedikleri bir muamele yaptığını savundu. Anadol, dünya fındığının yüzde 80'inin Karadeniz'de üretildiğine işaret ederek, iktidarın fındık ihracatçılarının çıkarlarına hizmet ettiğini kaydetti. Anadol, fındık fiyatlarının düşük olması durumunda fındık ihracatçılarının daha fazla para kazandığını iddia etti. Fındık üreticilerinin, masraflarını kurtarmak ve maliyetin üstünde bir değer bulmak istediklerini anlatan Anadol, ''Bu çelişkide AKP iktidarı fındıkta üreticilerin değil, ihracatçıların yanında yer almıştır. Bu haklı bir isyana sebep olmuştur. Yasal ve Anayasal haklarını kullanmışlardır'' dedi.

'EMNİYET MÜDÜRÜNE TERFİ LAZIMKEN'

Anadol, 100 bin fındık üreticisi tarafından gerçekleştirilen mitingde Emniyet Müdür Vekili Güler'in görevini başarıyla yaptığına işaret ederek, ''Dolayısıyla tebrik etmek lazım, takdirname vermek lazım, terfi ettirmek lazımken, emniyet müdürünü görevden almak ancak sonu gelen iktidarların yapacağı iştir. AKP iktidarı can çekişmektedir'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious