Kemal Çapraz hayatını kaybetti

Kemal Çapraz hayatını kaybetti.9491
  • Giriş : 16.09.2008 / 13:43:00
  • Güncelleme : 16.09.2008 / 13:05:17

Gazeteci-yazar Kemal Çapraz, hayatını kaybetti. 44 yaşındaki Çapraz, bu sabaha karşı trafik kazası geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kemal Çapraz, bu sabah erken saatlerde Kartal E-5 yan yolda yolun karşısına geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu ağır yaralandı.

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Çapraz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çapraz, Türkiye Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra İnternnethaber'de uzun dönemdir köşe yazarlığı yapıyordu.

KEMAL ÇAPRAZ KİMDİR?

Gazeteci ve araştırmacı olan Kemal Çapraz 1964'te Kastamonu'nun Araç ilçesinde doğmuştur. Annesinin adı Meliha, babasının adı Cemal'dir.

İlk ve orta tahsilini İstanbul'da yapan Kemal Çapraz, 1987'de İstanbul Üniversitesi, Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun olmuştur. Yüksek lisansını aynı üniversitenin, Gazetecilik ve Halkla ilişkiler Kürsüsünde "Kırım Türk Basını ve İsmail Gaspıralı" üzerine yapmıştır. 1985'te fiili olarak gazeteciliğe başlayan Çapraz, özellikle Kırım başta olmak üzere, Türk Dünyasını oluşturan Türk devletleri ve halkları üzerine yaptığı sürekli çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Türkiye, Orta Doğu, Kurultay, Türk Diplomatik gazeteleri yanında, Orkun, Tarih, Kardaşlık, Kırım dergilerinde araştırma ve makaleleriyle, Kırım adlı telif eserin sahibi olan Kemal Çapraz, evli olduğu Zühal Hanım'dan Çağrı isimli bir oğlu vardır.Çapraz Ufuk Ötesi gazetesini yayınlamaktaydı.

İNTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*