Kemal Çapraz toprağa verildi

Kemal Çapraz toprağa verildi.9491
  • Giriş : 17.09.2008 / 15:54:00

Trafik kazasında hayatını kaybeden gazeteci Kemal Çapraz, Tuzla'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kartal'da önceki akşam bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede vefat eden Çapraz (44) için Tuzla Yayla Mahallesi Merkez Camisi'nde tören düzenlendi. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Çapraz'ın naaşı bir süre eller üzerinde taşınarak cenaze arabasına konuldu. Çapraz, Tuzla Mezarlığı'nda defnedildi.

Tören sırasında Çapraz'ın tabutu, Türk Bayrağı ve Çapraz'ın “Türkiye ile aralarında kültür köprüsü oluşturulmasında büyük rol oynadığı” Türk Cumhuriyetlerinin bayraklarıyla örtüldü.

Tören sırasında Çapraz'ın babası Cemal ve 12 yaşındaki oğlu Çağrı tabut başında törene katılanların taziyelerini kabul etti. TBMM Başkanvekili Meral Akşener de Çapraz ailesine baş sağlığı dileğinde bulundu.

Annesinin kucağındaki Kemal Çapraz'ın 4 yaşındaki kızı Çağla'nın, “Ben babamı çok seviyordum. Ağabeyim de seviyordu. Ona babamın resmini takmışsınız bana neden takmadınız?” şeklindeki sözleri törene katılanları duygulandırdı.

Cenaze törenine, Çapraz'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra MHP İstanbul Milletvekili Ali Torlak, bazı eski MHP milletvekilleri, Kastamonu Belediye Başkanı Turan Topçuoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, Kastamonu Araç Belediye Başkanı Bahtiyar Yaşar, MHP İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, BBP İstanbul İl Başkanı Kazım Ayaydın, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal, Türk Edebiyatı Vakfı Genel Başkanı Servet Kabaklı, İstanbul Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba, sanatçılar Esat Kabaklı, Bünyamin Aksungur, Prof. Dr. Mustafa Kafalı, gazeteciler, bazı siyasi partilerin ilçe yetkilileri, Türk cumhuriyetlerinden temsilciler ile vatandaşlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*