Kemal Kerinçsiz'in avukatları polise saldırdı!

Kemal Kerinçsiz'in avukatları polise saldırdı!.18040
  • Giriş : 27.01.2008 / 01:42:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:46:50

Ergenekon çetesi üyesi olmakla suçlanan ve tutuklanan Kemal Kerinçsiz'in avukatları polise saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


 

Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 13'e yükseldi. Tutuklanmasına karar verilen kişiler arasında emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Albay Fikri Karadağ, Avukat Kemal Kerinçsiz ve Sami Hoştan da bulunuyor. Sanıkların, henüz adliyeden çıkarılmadı.

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Avukat Kemal Kerinçsiz, Kuvayi Milliye Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Fikri Karadağ, Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sevgi Erenerol, 'Arnavut Sami' lakabıyla tanınan Sami Hoştan, Kuvayi Milliye Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Görüm, Oğuz Alparslan Abdülkadir, Hüseyin Gazi Oğuz tutuklandı. Gazeteci Güler Kömürcü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sanıkların, 'Halkı hükümete karşı silahlı isyana teşvik' suçlamasıyla tutuklandığı belirtildi. Sanıklar, henüz Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nden çıkarılmadı.

Ergenekon operasyonu çerçevesinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne şu ana kadar 27 kişi sevk edildi.

Savcılık tarafından mahkemeye sevk edilen ve nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan zanlılardan Kahraman Şahin, Erkut Ersoy, Muhammet Yüce ve Erol Ölmez tutuklandı. Böylece daha önce tutuklanan Mehmet Zekeriya Öztürk ile birlikte operasyon kapsamında tutuklananların sayısı 5'e yükselmişti. Savcılık sorguları dün gece ilerleyen saatlerde tamamlanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Kuvayı Milliye Derneği Genel Başkanı emekli Kurmay Albay Fikri Karadağ, avukat Kemal Kerinçsiz, 'Susurluk Davası' hükümlüsü Sami Hoştan, Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın ve Halkla İlişkiler Sözcüsü Sevgi Erenerol, gazeteci Güler Kömürcü, Hüseyin Görüm, Hüseyin Gazi Oğuz ve Oğuz Alparslan Abdülkadir de savcılık sorgusunun ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. Adliyeye sevk edilen zanlılardan aralarında "Drej Ali" lakaplı Ali Yasak'ın da bulunduğu 5 kişi savcılık sorgusunun ardından, daha erken saatlerde mahkemeye çıkarılan 8 zanlı ise mahkemece serbest bırakılmıştı.

Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklananların sayısı 13'e yükseldi.
Gazeteci Güler Kömürcü ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Polis karar sonrasında Adliye çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Sanık avukatlarının kararın açıklanmasının ardından agresif tavırları dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious