Kemal Kılıçdaroğlu gafları: Van Denizi

Kemal Kılıçdaroğlu gafları: Van Denizi.20845
  • Giriş : 21.02.2011 / 07:35:00
  • Güncelleme : 21.02.2011 / 12:35:34

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gaflarına bir yenisi daha eklendi: Van Denizi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

VAN DENİZİ...

HABER AKTÜEL - Kemal Kılıçdaroğlu'nun gaflarının ardı arkası kesilmek bilmiyor. Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret için gittiği Van'da yeni bir gafa imza attı. Van Gölü'nden ''Van Denizi'' diye bahseden Kılıçdaroğlu, ''Ben denizi ilk kez çocukluğumda burada gördüm. Vapura burada bindim. Bu yüzden Van'ın bendeki yeri çok özeldir'' dedi.

KALECİ LEFTER...

Kemal Kılıçdaroğlu daha önce de bir toplantıda Futbol bilgisini konuşturmak isterken büyük bir gaf yaptı. Futbolun ordinaryüsü denilen Türkiye'nin en önemli forvet oyuncularından Lefter'i kaleci yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Ben F.bahçeli Lefter'i çok severim. Lefter çok iyi bir kaleci olduğu için ben de F.Bahçeli olmuştum." dedi. Kılıçdaroğlu, Lefter'in kaleci değil golcü olduğunu gazetecilerden öğrendi.

BİZ SÖZ VERİP SÖZÜNÜN ARKASINDA DURAN BİR İNSAN DEĞİLİZ...

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Çağlayan'daki mitinginde de, "Biz Sayın Başbakan gibi söz verip de sözünün arkasında duran bir insan değiliz." demişti. CHP lideri, "Söz veriyoruz türbanı da biz özgür kılacağız. Biz öyle söz verip de tutmamazlık etmeyiz. Benim adım Recep değil, Kemal." sözlerinin ardından bu gafı yapmıştı.

KAĞITTEPE...

CHP lideri daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunda da arka arkaya gaf yapmıştı.

İstanbul'u iyi bildiğini iddia eden o zamanın belediye başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kağıthane'ye Kağıttepe diyerek büyük bir skandala imza attı.

Adaylığının açıklandığı günün akşamı Show TV'de Ali Kırca'nın konuğu olan Kılıçdaroğlu, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sizin İstanbul'la ilişkiniz olmadığını, İstanbul dışından bir aday olduğunuzu ve İstanbul'u çok fazla tanımadığınızı söyledi. Bu konu önünüze gelecek en önemli eleştiri gibi geliyor. İstanbul'u ne kadar tanıyorsunuz?" sorusuna verdiği cevapla kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

İstanbul'u Topbaş'tan daha iyi bildiğini iddia eden Kılıçdaroğlu'nun, "Ben Nurtepe'yi de biliyorum. Kağıttepe'yi de biliyorum. Aydıntepe'yi de biliyorum. Sancaktepe'yi de biliyorum. Kadir Topbaş meraklanmasın." sözleri CHP tabanında şok etkisi yarattı.

İZMİR'DE HALİÇ...

Kılıçdaroğlu İzmir'i de gafsız geçmedi. CHP'li belediye başkanını methedeyim derken denizleri karıştırdı, "Başkan Haliç'i temizleyecek, İzmirliler Haliç'te yüzecek" dedi.

KAZIM KOYUNCU'YA SELAM...

Daha bitmedi. Çıktığı Karadeniz turu kapsamında Hopa'da halka seslenen Kılıçdaroğlu, 2005 yılında ölen Kazım Koyuncu'ya selam gönderdi. Kılıçdaroğlu "Kazım Koyuncu gibi bir sanatçınız var, yürekli bir sanatçı tuttuğunu koparan bir karakter. Bir Karadeniz fırtınası. Ona da burdan selam gönderiyoruz" diye seslendi.

FETVA İLE VAAZI KARIŞTIRDI...

Kılıçdaroğlu Kastamonululara hitap ederken de "İstiklal Marşı şairimizin" Kastamonu'da Kurtuluş Savaşımızı desteklemek için "fetva verdiğini" söylemiş ve bunu iki kez tekrar etmişti. Oysa fetva vermek için Mehmet Âkif Ersoy'un dini bakımdan da hukuki bakımdan da yetkisi yoktu. Kasım 1920'de istiklal şairimizin Nasrullah Camii'nde Milli Mücadele'ye destek vermek için yaptığı şey "fetva vermek" değildi; "vaaz vermek"ti.

YÜRÜYEN MERDİVEN...

Kılıçdaroğlu, geçen günde başka bir hareketi ile gündeme konu olmuştu. Çünkü Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'ta düzenlediği basın toplantısının ardından yürüyen merdivende zor anlar yaşadı. Yanlış merdivene binen Kılıçdaroğu, yukarı hareket eden merdivenden güç de olsa aşağıya indi.

Önce salonda vatandaşlarla kısa bir sohbet yapan Kılıçdaroğlu daha sonra, aşağıya inmek için yan yan hareketsiz halde duran yürüyen merdivenlere yöneldi. Aşağıya inmek isteyen Kılıçdaroğlu, yanlışlıkla yukarı çıkan merdiveni kullanınca zor anlar yaşandı.

Önce hareket etmeyen merdivenin ortasına gelen Kılıçdaroğlu, merdiven yukarı doğru çıkınca şaşkınlık yaşadı. Bir süre ters yönde inen Kılıçdaroğlu, görevlilerin merdiveni durdurmasıyla aşağıya inebildi.

REFERANDUMDA OY KULLANAMADI...

Ayrıca Kılıçdaroğlu, aylarca "hayır" kampanyası düzenlediği Anayasa referandumunda oy kullanmayı başaramadı. Kılıçdaroğlu, bunun bir komplo olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*