Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir gaf daha

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir gaf daha.8504
  • Giriş : 23.02.2009 / 01:02:00
  • Güncelleme : 23.02.2009 / 00:57:38

Kemal Kılıçdaroğlu ekmeği 40 kuruşa satacak ama burada bir yanlışlık var!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aday olduğu ilk günlerde Kağıthane'ye, “Kağıttepe” diyerek İstanbulluların diline dolanan Kemal Kılıçdaroğlu şimdi de seçilirse “40 kuruşa ekmek” satacaklarını vaat ederek yeni bir gafa imza attı. Çünkü İstanbul Halk Ekmek, 300 gramlık ekmeği 8 aydır 40 kuruşa satıyor...

Kadir Topbaş ile opera polemiğine giren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu icraatlarını anlatırken yaptığı gaflara bir yenisini daha ekledi. Kadir Topbaş'ın “İstanbul'da ucuz ekmek kuyruğu yok” sözlerine cevap veren Kılıçdaroğlu, kuyrukları fotoğrafla belgeleyip kendisine göndereceğini söyledi. Seçildikten sonraki üç ay içerisinde İstanbul'da ucuz ekmek kuyruğunun kalmayacağını vaat eden Kılıçdaroğlu, halka da 40 kuruşa ekmek satacaklarını şöyle açıkladı: "Topbaş demiş ki, 'İstanbul'da ucuz ekmek kuyruğu yok'. Ben fotoğraflarını göndereceğim kendisine. Çünkü Topbaş gezmekten korkuyor. İlk 3 ay içinde ucuz ekmek kuyruğu kalmayacak. 40 kuruşa ekmek alacaksınız."

Fakat Kemal Kılıçdaroğlu'nun “40 kuruşa satacağız” dediği ekmeği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin en köklü şirketlerinden İstanbul Halk Ekmek A.Ş, (İHE) 2008'in Haziran ayından beri 40 kuruşa satıyor.

Belediyelerin şirketleri hakkındaki gelir gider hesaplarını internet üzerinden araştırarak Topbaş'a yolsuzluk suçlamalarında bulunan Kılıçdaroğlu'nun İHE'nin web sitesini iyi incelemediği belli oldu. İHE'nin web sitesinde yer alan fiyat listesinde, 300 gramlık normal, kepekli, ve tuzsuz ekmeğin 40 kuruş olduğu belirtiliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'u bilmediğini iddia ederek göndermelerde bulunduğu Kemal Kılıçdaroğlu, adaylığının ilan edildiği ilk gün seçim çalışmalarına nereden başlayacağını anlatırken, Kâğıthane için “Kağıttepe”e demiş bu gafı ile de gündemi bir hayli meşgul etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*