Kemal Sunal filmi gerçek oldu

Kemal Sunal filmi gerçek oldu.12152
  • Giriş : 26.11.2007 / 22:12:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:35:33

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde iki hastanın dosyaları karışınca Kemal Sunal'ın 'Mülayim' karakteri ile oynadığı film gerçek oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, Yüksekova Devlet Hastanesi'nde yaşandı. Hikmet Çakır (48) adlı vatandaş, 5 yıldır bel fıtığı rahatsızlığı nedeni ile Ankara, İstanbul ve Van'da gitmedik hastane bırakmadı. Defalarca gidip geldiği doktorlar kalp ve tansiyon rahatsızlığı olan Çakır'a cerrahi müdahalede bulunmayı uygun görmedi. Çakır, Ankara'da birkaç kez ameliyat için yattıysa da tansiyon ve kalp durumu müsait olmayınca Yüksekova'ya geri döndü. Rahatsızlığı artınca tekrar Yüksekova Devlet Hastanesi beyin cerrahi servisine yatan Hikmet Çakır'ı muayene eden Beyin Cerrahi Uzmanı doktor Recep Özgün, Ankara'daki meslektaşlarının dediği gibi hastayı ancak tansiyon ve kalp durumu iyi olursa ameliyat edebileceğini söyledi. Bu şekilde günlerce hastanede yatan Çakır'ın bir türlü tansiyonu inmedi. Tam bu sırada yine bel fıtığı rahatsızlığı olan Hikmet Demir (46) isimli vatandaş, ameliyat edilmek üzere servise yatırıldı. Demir'in, ameliyat edilmek üzere kan örnekleri alındı, kalp grafiği ve filmleri çekilmek üzere röntgene gönderildi. Aynı gün Hikmet Çakır da kalp grafiği için röntgen bölümüne gönderildi. Her iki Hikmet burada gerekli işlemleri yaptıktan sonra servise geri döndü. Ancak iddiaya göre isimleri Hikmet olan iki hastanın kalp filmleri birbirine karıştı. Durum böyle olunca yıllardır 'Ameliyat olursa ölür' denilen Hikmet Çakır yanlışlıkla ameliyata alındı.

Başarılı bir operasyon geçiren Hikmet Çakır'ın yakınları, olanları anlatırken hala şokta olduklarını belirterek "Profesörler, doçentler riskli olur diye hastamızı ameliyat edemedi ancak bir yanlışlık sonucu burada ameliyata girdi ve sağ salim çıktı" dedi.

Diğer hasta Hikmet Demir, yaşanan olayı "Ben adaşıma derman oldum" cümlesiyle değerlendirirken, sonunda ameliyat olup sağlığına kavuşan Hikmet Çakır ise "Kemal Sunal'ın 'Mülayim' karakteri ile oynadığı film gerçek oldu" diye konuştu.

Yüksekova Devlet Hastanesi yetkilileri ise konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.
 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious