Kemal Sunal gülünce şansı dönmüş

Kemal Sunal gülünce şansı dönmüş.9717
  • Giriş : 05.09.2008 / 11:53:00

Türk sinemasının unutulmaz ismi, vefatından sonra bile filmleri hala güldüren Kemal Sunal'ın ilk kez kamera karşısına geçtiği o anı dostu Halit Akçatepe anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1943 yılında 5 yaşındayken sinema filminde oynayan Halit Akçatepe, Türk sinemasının efsanevi bir çok oyuncusuyla da oynama şansına sahip oldu.

Bu oyuncular arasında yeralan Türk sinemasının efsane oyuncusu Kemal Sunal ile ilk karşılaşmasını tv8'de Sunay Akın'ın sunduğu Mahya Işıkları programında anlatan Akçatepe, son derece manidar olan o anı şöyle aktardı:
"Ertem Eğilmez bir filim çekecekti. 'Tatlı Dillim' diye. Tarık Akan da oynuyordu. Ertem abiye dedim ki 'Bu film çok çekildi abi. Arzu filme yakışmaz' dedim. 'Boşver oğlum, bu herifin boyu uzun, biz onu basketçi yaparız iş değişir' dedi. Öyle olunca uzun boylu birisi aranmaya başlandı. Zeki ile Metin dedi ki 'Bizim tiyatroda uzun boylu bir arkadaş var' dedi. Gelsin dediler. Senaryonun son şeklini Ertem abi sette yazardı. Yazdı kağıda verdi. Bir otobüste çekim yapıyorduk. Girdik otobüsün içine sen şunu söyle, sen şunu söyle dedi, Kemal'e gelince laf bitti. 'Oğlum sen de burdan gülersin' dedi. İşte bu laf çok önemlidir. Allah'ın insanlara dokunduğu böyle anlar vardır. Bu o anlardan bir tanesidir. Kemal de orda güldü. Kemal güldü, bütün Türkiye güldü. Ertem abi de onu Arzu Film'in kadrosuna aldı."

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*