Kemal Ulusoy'a hakaret içerikli E-Mail suçlaması

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

İşadamı Kemal Ulusoy, Dünyanın birçok ünlü saat firmasının Türkiye Distribütörü olan Şark Saatçilik'in sahiplerine hakaret içerikli E-Mail attığı iddiasıyla mahkemelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede dünyanın tanınmış birçok saat firmasının Türkiye distribütörü olan Şark saatçilik'in sahipleri olan baba-oğul Mustafa ve Mehmet Eliaçık'lar'ın Kemal Ulusoy ve Şükrü Atıcı hakkında yaptıkları şikayet ayrıntılarıyla anlatıldı.

Yapılan incelemelerde bağlantılı yurtdışı firmalara gönderilen E-Mailler yoluyla Eliaçık'ların hakarete uğradığı ileri sürüldü. E-Maillerde yeralan hakaret içerikli yazılar, şöyle anlatıldı;

Eliaçık'ların, 'Nereden Buldun Yasası'na istinaden, ödenmeyen faturalar, hesaplar üzerinde oynamak, mülkiyet hakkına tecavüz, sigortasız işçi çalıştırmak, beyan edilmeyen ücret ödemeleri, ödenmeyen KDV ve mülk satınalma ve yenileme konularında incelemeye tabi tutulduğunu ayrıca olayın Türk mahkemelerine intikal ettiği ifadeleri yeraldı.

Ayrıca mesajlarda düşük vergi ödemek amacıyla gümrükte asılsız fatura ve yanlış beyan verdikleri ve faturasız nakit satışlarda KDV ödenmediği ve diğer bazı yolsuzlukların tespit edildiği öne sürüldü.

Gelen mesajı okuyan British Masters'in sahibi ve CEO'su Eric Loth ile Ulysse Nardin firmasının müdürü Cristophe Chorao'nın, Mehmet ve Mustafa Eliaçık'ların hapse girmiş olabileceklerini düşünerek telefonla aramaları üzerine de davanın yargıya intikal ettiği ifade edildi.

Yapılan incelemeler üzerine Kemal Ulusoy'un annesi ile Şark Saatçilik'in sahibi Mustafa Eliaçık'ın komşu oldukları belirlendi. Şükrü Atıcı ve birkaç arkadaşının ise Ulusoy'un annesine ait bu taşınmazı kiralayarak burada kurmak istedikleri şirket için ADSL telefon hattı çektirdikleri anlatıldı. Telekom müdürlüğünde yapılan araştırmalarda firmalara gönderilen hakaret içerikli E-Mail'lerin hangi IP numaralı hat üzerinden gönderildiğinin tespit edildiği, bu numaranın ise Ulusoy'un annesine ait taşınmazdaki ADSL'ye kayıtlı olduğu ortaya çıktı. İşyerindeki 5 laptopa el konulmasına da karar veren İstanbul Cumhuriyet Savcısı, şikayetçilerle aralarında husumet bulunduğu ileri sürülen Kemal Ulusoy ve birlikte çalıştığı Kemal Ulusoy hakkında "Hakaret" suçlamasıyla 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious