Kemal Unakıtan, CHP'ye yüklendi

Kemal Unakıtan, CHP'ye yüklendi.10922
  • Giriş : 25.06.2007 / 21:56:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ''Ana muhaleefet partisinin (CHP) bu derece vaatlerde bulunmasına, biraz da hesap dışı vaatlerde bulunmasına hiçbir anlam veremiyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kemal Unakıtan, IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp'ın görev süresi dolması nedeniyle Sheraton Oteli'nde düzenlenen veda kokteyline katıldı.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Unakıtan, CHP'nin yeni vaatlerine ilişkin bir soru üzerine, CHP'nin vaatlerini ''gayriciddi'' olarak niteledi ve ana muhalefet partisinin bu derece vaatlerde bulunmasına bir anlam veremediğini söyledi. Unakıtan, ''Kaldı ki orada hesap yapmasını bilenler var ama herhalde seçim heyecanına kaptırdılar kendilerini, ondan'' diye konuştu.

Gazetecilerin, denizde ve uçak yakıtında verginin alınmadığını hatırlatarak, mazotun çiftçiye 1 YTL'ye satılıp satılamayacağına ilişkin soruları üzerine Unakıtan, mazotta indirimin toptan olabileceğini bildirdi.

Basın mensuplarının IMF Türkiye Temsilcisi Bredenkamp'a bindiği taksilerin şoförlerinden öneriler geldiğini hatırlatarak, ''Size de bu yönde öneriler geldi mi?'' biçimindeki soruları üzerine de Unakıtan, toplumun her kesiminden kendisine öneriler geldiğini, kendisinin de bunları okuduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious