Kemal Unakıtan by-pas olacak mı?

Kemal Unakıtan by-pas olacak mı?.12686
  • Giriş : 04.02.2009 / 14:32:00

H.Ü Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener, Maliye Bakanı Kemal Unakatın'ın sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirterek, ''Bulgaları stabil, ilaç tedavileri devam ediyor'' dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdener, H.Ü Tıp Fakultesi Hastanesi'nde tedavi gören Bakan Unakıtan'ın sağlık durumuna ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

Erdener, Bakan'ın sağlık durumuna ilişkin değerlendirmede bulunurken, ''Bugün-yarın hiçbir şekilde ameliyat gibi bir konu gündemimizde yok. Bugün-yarın için taburcu olma gibi bir durumu da yok. Bu söylediklerimin dışında bir gelişmenin olmasını da zaten beklemiyoruz'' diye konuştu.

Gazetecilerin ''eğer bir ameliyat yapılmayacaksa Bakan Unakıtan'ın neden taburcu edilmediğini'' sormaları üzerine de Erdener, Unakıtan'a şu anda ilaç tedavisi yapıldığını ifade ederek, ''Diyabet regülasyonu var. Bunların hepsi hassas dengeler'' dedi. Bakan Unakatın'ın gayet neşeli ve sağlıklı olduğunu da belirten Erdener, Unakıtan'ın günlük esprilerini yapmaya devam ettiğini anlattı.

Bir diğer soru üzerine de Erdener, Unakıtan'ın tansiyonunun ise şu anda normal olduğunu, şeker düzeyinde de ameliyata engel bir halinin bulunmadığını belirterek, ''Ama stabilize yapının oluşması lazım. İdeal ameliyat şartlarının oluşması lazım. Sonuçta o tercih ve karar kendilerine ait, bize değil'' diye konuştu.

Neden taburcu edilmediğine ilişkin soruların devam etmesi üzerine Erdener, konuya ilişkin daha ileriye yönelik bir şey söyleyemeyeceğini kaydetti.

Bakan Unakıtan'ın üç damarının tıkalı olduğu yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine de Prof. Dr. Erdener, bulgularıyla ilgili bir açıklama yapmak durumunda olmadığını, bunun hasta mahremiyetine girdiğini belirtti.

By-pas yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya ise Erdener, ''Yani kalp damarlarına yönelik yapılacak işlemler genelde özetle by-pas olarak tanımlanır. Ama şu an için bizim gündemimizde bu yok'' yanıtını verdi.

Erdener, ''Ailenin kararını beklediğiniz doğru mu?'' sorusu üzerine de ''Hayır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*