Kemer Belediyesi 7. Geleneksel Sünnet Şöleni başladı

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Antalya'ya bağlı Kemer Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve 7 yıldır sürdürülen toplu sünnet şölenine bu sene 41 çocuk katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

100 araçlık konvoy ile Kemer sokaklarını gezen çocuklar, kendilerini yoğun ilgi gösteren turistlerle bol bol fotoğraf çektirdi. Şölen'in ilk günü Grup Laçin konseri ile sona erdi.

Kemer Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu 7. Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni yaklaşık 100 araçtan oluşan konvoy ile başladı. Saat 18.00'de PTT önünden start alan konvoya sünnet olacak 41 çocuk katıldı. '41 Kere Maşallah' sözleri ile süslenen arabalara bindirilen çocuklar Kemer sokaklarında gezdirildi.

Kortej öncesi çocuklara bayrak dağıtıldı, güvercin uçuruldu. Çok sayıda yabancı turist sünnet çocukları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren kortej geçişinin ardından bir konuşma yapan Kemer Belediye Başkan Hasan Şeker, "Bugün çok mutluyum. Ve bu mutluluğu 41 çocuğumuz ve aileleri ile birlikte paylaşıyorum. 41 çocuğumuzu, 41 kere maşallah diyerek sünnet ettireceğiz. Altı yılda 500'ü aşkın çocuğumuzu sünnet ettirdik." dedi.

Konuşmaların ardından Grup Laçin Cumhuriyet Meydanı'nda toplananlara konser verdi. Çocuklar bugün özel bir hastane tarafından sünnet ettirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious