Kemer'de 7 Alman öğrenci alkol komasına girdi

Kemer'de 7 Alman öğrenci alkol komasına girdi.41887
  • Giriş : 27.03.2009 / 22:25:00

Kemer'de alkol komasına giren yedi Alman öğrenciden biri hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Almanya'da öğrenim gören Türk ve Alman 11 öğrenci ve bir öğretmen, 22 Martta Kemer'e gelerek, ilçe merkezindeki bir otele yerleştiler.

Öğrencilerden Jean Piere Follkovt, Jan Lange, Rafael Neca, Dustin Krabbe, Hendrik Barkow, Vincent Feyerabend ve Vanenssa Cwiklinski dün gece, otel yakınlarındaki bir marketten votka satın alarak odalarında içmeye başladılar. Aşırı alkol alan Alman öğrencilerden Rafael Neca'nın, bir süre sonra hareketsiz kalması üzerine diğer öğrenciler otel yetkililerine haber verdiler. Otelin karşısındaki Özel Anadolu Hastanesinden gelen sağlık ekipleri, alkol komasına girdiği sanılan Rafael Neca'ya ilk müdahaleyi yaptı. Ancak 21 yaşındaki Rafael Neca'nın olay yerinde öldüğü belirlendi.

Çok miktarda alkol aldıkları öne sürülen diğer Alman öğrencilerden Jean Piere Follkovt, Jan Lange, Dustin Krabbe ve Hendrik Barkow da Kemer Anadolu Hastanesinde tedavi altına alındı. Sağlık durumunun ağır olduğu belirtilen Jean Piere Follkovt ile Jan Lange ilk müdahalenin ardından Antalya Anadolu Hastanesine sevk edildiler.

Follkovt ile Lange'nin ardından, Kemer Anadolu Hastanesi'ndeki tedavi gören Dustin Krabbe, Hendrik Barkow, Vincent Feyerabend ve Vanenssa Cwiklinski'nin de Antalya'ya sevk edildi.

Yoğun bakım servisinde tedavi gören 6 öğrenciden Jean Piere Follkovt ile Jan Lange'nin solunum cihazına bağlı olarak yaşam destek ünitesiyle yaşatıldığını dile getiren yetkililer, diğer 4 öğrencinin de hayati tehlikelerinin devam ettiğini bildirdi.

İDDİALAR

Öğrencilerden bir grubun, tatilin ilk günlerinden itibaren çok miktarda alkol almaları ve gürültü yapmaları üzerine öğretmenleri tarafından birkaç kez uyarıldıkları öğrenildi. Otel yönetiminin bunun üzerine bu gençlere alkol servisini yasakladığı, bu nedenle gençlerin, gizlice dışarıdan odalarına alkol soktukları belirtildi.

Almanya'dan gelen öğrenci grubu arasında yer alan ve adını açıklamayan Türk asıllı bir genç kız, ''22 Marttan beri oteldeyiz. Vefat eden arkadaşımız geldiğimiz günden beri içiyordu. Geçtiğimiz salı günü öğleden sonra öğretmenimiz ona içkiyi yasaklamıştı. Birkaç kez de uyardı. Dinlemedi. Dışarıdan içki almışlar. Geçtiğimiz akşam da odalarında çok gürültü yaptılar. Öğretmen bu konuda da uyarmıştı'' dedi.

Otel Genel Müdürü Osman Kafadar da Alman gencin ölümüyle ilgili çelişkili bilgiler bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Öğrenciler, sürekli farklı şeyler söylüyor. Bir öğrenci, ölen ve tedavi altına alınan Alman gençlerin parfüm de içtiklerini, bir diğeri uyuşturucu hap aldıklarını iddia ediyor. Bir başkası da uyuşturucu kullandıklarını öne sürüyor. Biz alkolden şüphelendik. Otelden bu gençlere alkol servisi yapılması yasaklanmıştı. Vefat eden gencin ilk günlerdeki aşırı alkol tüketiminden sonra son 24 saattir alkol almadığını biliyorduk. Olaya Cumhuriyet Savcılığı el koydu. Savcılık, odada bulunan bir içki şişesine el koymuş. Dışarıdan odaya içki getirdikleri anlaşılıyor. Ama henüz net bir bilgi yok. Çünkü sağlıklı bilgi alamıyoruz. Bu öğrenciler geldiklerinden beri otel çalışanlarını da çok uğraştırdı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*