Kemer'de fuhuş çetesi çökertildi

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

Kemer'e bağlı Beldibi beldesinde Azeri, Moldovalı ve Rus uyruklu genç kızlara zorla fuhuş yaptıran bir şebeke, jandarma ekiplerince çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kemer'de yabancı uyruklu genç kızları pasaportlarıyla satan şebeke, Antalya İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri ile Beldibi Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla çökertildi. Yapılan operasyonda Rus, Moldovalı ve Azeri kızları Beldibi'nde bulunan bir otelde pazarlayan şebeke elemanı ile irtibata geçen jandarma ekipleri, suçüstü yaptı.

Gizli kameranın aldığı görüntülerden habersiz 8 kadının pazarlığını yapan şebeke lideri, pazarlıklar sonucunda anlaştığı alıcıya, "Bu kadınlar artık senin malın. İstediğin gibi kullan. İster as, ister kes. Senden izinsiz hiçbiryere gidemezler. Pasaportlarını iyi sakla, bıktığın zaman yol verirsin giderler." dedi.

Alıcıya pasaportlarını teslim ettikleri kızların satışını tamamlayan kadın tacirleri, Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Beldibi Jandarma ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği baskınla yakalandı. Operasyon sonucunda 7 şebeke üyesiyle birlikte "satışa çıkardıkları" 8 genç kız gözaltına alındı.

Daha sonra Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen şüpheli şahıslardan T.A.C ve E.D tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırken, Nesime Sever, Cihan Karaca, Bahaddin Taş, Cengiz Yumrutaş ve Abdurrahman Sert ise çıkarıldıkları Kemer Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak, Antalya Kapalı Cezaevine konuldu.

Zorla fuhuş yaptırılan yabancı uyruklu Y.L., S.Y., C.P., N.S., E.M., E.H., T.D. ve B.E. isimli kadınlar ise Antalya Hıfzıssıhha Zührevi Hastalıklar Hastanesinde alınacak doktor raporu ile birlikte Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious