Kenan Doğulu Helsinki'ye gitti

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de 10-12 Mayıs'ta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda 'Shake It Up Şekerim' adlı şarkıyla Türkiye'yi temsil edecek olan Doğulu, Helsinki'ye gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen Doğulu, başarılarla dolu bir 10 gün geçirmek için Helsinki'ye gittiklerini kaydederek, "Türkiye ve bizim için hayırlı, uğurlu olsun inşallah" dedi.

Doğulu, yarışmaya, bütün müzikseverlerin beklentilerini yerine getirmek için gittiklerini açıkladı:

"İnşallah beklentileri ödüllerle süsleyeceğiz. Yaklaşık 10 gün sonra burada kutlamalar başlayacak. Biz ve bütün Türkiye eğlenecek. Şarkımızla birlikte Türkiye'de güzel müzik yapıldığını göstereceğiz. Eğlenmeye gidiyoruz. Birinci maksadımız elbette kazanmak.

Her halükarda kazandığımızı görüyorum, ben öyle hissediyorum. Bütün destekleyenlere çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir şov olacak, herkesi ekran başına bekliyoruz. Bütün ekibimize başarılar diliyorum."

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Doğulu, 10 gün boyunca neler yapacağının sorulması üzerine, "10 gün boyunca çalışmalarımı sürdüreceğim, lobi faaliyetleri ve dost kazanma çalışmalarım devam edecek. Mümkün olduğu kadar dünya müzik camiasından insanlarla sıcak temas içinde bulunacağım. Başarılı bir promosyon dönemi geçirerek, provalardan da güzel neticelerle çıkıp, en sonunda da ödülle geleceğiz" dedi.

48 bin adet parlayan kristal

Sahne gösterisi ve yarışmada giyeceği kostüm konusundaki bir soru üzerine de Doğulu, "Evet çok cafcaflı, gösterişli bir kostüm giyeceğim. Üzerinde 48 bin adet parlayan kristal var. Türk motiflerinin modern stillerle birleştiği bir kostüm. Kostümü Ceyda Balaban hazırladı.Kostüm, dans şovu ve şarkı performansıyla inşallah istediğimiz gibi bir sonuç olacak" dedi.

Doğulu, yurtdışındaki Türk izleyicilerin şarkıları o ülkenin televizyon kanallarından izleyip, orada verilen numaralara SMS mesajlarını atmalarını da isteyerek, bunun daha fazla işe yarayacağını söyledi.

Helsinki'de Türk gecesi

Kenan Doğulu bir başka soru üzerine de Helsinki'de bir Türk gecesi planlandığını ifade ederek, Türkiye'nin Helsinki büyükelçisi ve bazı Türk yetkililerin de katılacağı geceye yabancı basın mensuplarının davet edileceğini açıkladı.

Doğulu, "Gecede belki bir iki şarkı da söylerim. Eğlenceli geçecek" dedi.

Doğulu, "Shake It Up Şekerim, Türkiye'ye hangi netice ile dönecek?" sorusu üzerine de "Bence ilk 3'ün içindeyiz. Esas hedefim birinci olmak ama bir takım beklenmedik şeyler olursa bilemem. Benim favorim 'Sahake It Up Şekerim'. Hakikaten kendi şarkım olduğu için söylemiyorum, diğerlerinin çoğunu dinledim. Layığı ilk 3'ün içinde olmak, inşallah birinci olur" şeklinde konuştu.

"En büyük rakibiniz kim?" sorusu üzerine de Doğulu, kostüm, dans ve şovuyla bütün provaları görmeden birşey söylemek istemediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious