Kenan Işık son sağlık durumu ne? - Kenan Işık son dakika açıklama - Kenan Işık öldü mü?=

Kenan Işık son sağlık durumu ne? - Kenan Işık son dakika açıklama - Kenan Işık öldü mü?=.13892
22.03.2014 / 18:47:34

Kenan Işık'ın yoğun bakımda tutulduğunu öğrenen yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. İşte detaylar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Tiyatro yönetmeni ve televizyon programcısı Kenan Işık'ın ameliyata alındığı Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden açıklama geldi. Işık'ın beyin kanaması geçirdiği ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Nişantaşı'ndaki Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklama şöyle: "Kenan Işık, kafa travması geçirdiği ifade edilerek bilinci kapalı olarak ambulans ile 14.29'da hastanemiz acil servisine getirilmiştir. Yapılan değerlendirmesinde beyin kanaması saptanarak acil koşullarda ameliyata alınmıştır. Hayati tehlikesi devam etmekte olan hastamızın, izlem ve tedavisi yoğun bakım ünitemizde sürmektedir."

Kenan Işık, bugün öğleden sonra Beşiktaş Barbaros'ta bir otelin saunasındayken ayağı kayarak düştüğü ve başını yere vurduğu ileri sürülmüştü. Işık'ın eşi Beril Işık, başta olmak üzere yakınları ve arkadaşları hastanede bekliyor.

ARŞİV HABER:

Sanatçı Kenan Işık: Çok üzüldüm, onurum zedelendi

Sanatçı Kenan Işık, bugünkü bir gazetede yer alan ''2010 Yağması'' başlıklı haberde adı ve fotoğrafı kullanılarak, ''yağmacılardan biri'' olarak gösterilmesine ''çok üzüldüğünü, onurunun zedelendiğini'' bildirdi. Işık, yaptığı yazılı açıklamada, Şeyh Galib'in ''Hüsn-ü Aşk'' adlı mesnevisini bir konsept içinde sahneleyip, İstanbul'da ve sonrasında yurt dışında gösterime sokmakla ilgili projeyi 2007'de İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı yönetimine sunduğunu kaydederek, Nuri Çolakoğlu'nun kendisine birkaç kez projesinin geçtiğini söylediğini, ancak resmi bir cevap alamadığını aktardı. Daha sonra, 2010'un projelerini değerlendirmek üzere Dikmen Gürün başkanlığında 7 kişilik komite oluşturulduğunu, o komiteye kendisinin de seçildiğini ifade eden Işık, ilk toplantıya katıldığını, sonrasında, projesi olduğu için bu komitede yer almanın yakışık almayacağı gerekçesiyle ayrıldığını anlattı.

Işık, şunları kaydetti:

''Bir süre sonra Gürün, projenin değerlendirildiğini ve olumlu bakıldığını, fakat bütçesinin daraltılıp, yüzde 70'inin de bir sponsor tarafından karşılanması gerektiğini söyleyince, aklıma hemen sponsor olarak Devlet Tiyatroları geldi. Dikmen Hanım bu fikrimi onayladı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü ile görüştüm. Genel Müdür de projenin bütünüyle Devlet Tiyatrosu projesi olmasını teklif etti. Ben de memnuniyetle kabul ettim. Böylece Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi'nin olanakları devreye girecek ve projenin belki de 2010 projesi bütçesine pek ihtiyacı kalmayacaktı. Fakat 2010 yönetimindeki değişiklikler ve Dikmen Gürün'ün Artistik Komite Başkanlığı'ndan istifa etmesi projenin kabulünü geciktirdi ve zamanın daralmasıyla neredeyse imkansız hale getirdi. Bu durumu Dikmen Hanıma ilettim. O da bu düşüncemi kendi yerine gelen Beyhan Murphy'e iletmemi istedi. Bayan Murphy'i biliyordum, ama hiç tanışmamıştım. Bu nedenle durumu, projeyi bir an önce gerçekleştirmek için benimle temasa geçen Devlet Tiyatroları İstanbul Müdürü Şakir Gürzumar'a anlattım. Şakir Bey, Beyhan Hanım ile görüşmüş. Beyhan Hanım da göreve henüz yeni geldiğini, projelere bakıp ondan sonra karar vereceğini söylemiş, ama vakit artık çok geçti. İstesek de projeyi yapamazdık. Neticede değerlendirilmiş ve daha önce oynandığı gerekçe gösterilerek proje reddedilmiş.'' Bu projeden çoktan vazgeçtiğini ifade eden Işık, açıklamasında, ''Daha doğrusu, neyin, niçin ve neden yapılması ya da yapılmaması gerektiğine karar verenlerin kafalarının, art arda gelen istifalar, dedikodular, şaibeler nedeniyle karma karışık olduğu için istense de artık yapılmasının mümkün olamayacağından dolayı vazgeçmiştim'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*