Kenan Onuk mezarı başında anıldı

Kenan Onuk mezarı başında anıldı.15178
  • Giriş : 12.07.2008 / 15:23:00

NTV Spor servisinin kurucusu olan ve Türk sporuna büyük hizmetleri geçmiş Kenan Onuk, ölümünün 3. yılında Zincirlikuyu'daki kabri başında sevenleri tarafından anıldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

NTV Spor servisinin kurucusu Kenan Onuk ölümünün 3. yılında Zincirlikuyu'daki kabri başında sevenleri tarafından anıldı.

Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak üç yıl önce vefat eden ayrılan NTV Spor servisinin kurucusu Kenan Onuk mezarı başında anıldı.

Kenan Onuk, 11 Temmuz 2005 günü mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yummuştu. Kenan Onuk'la birlikte çalışan, program yapan kişiler Türk medyasının önemli bir kişiliği kaybetmenin üzüntüsünü ölümünün üçüncü yılında da sürdüğünü söyleyerek, "Önemli bir değerdi ve yeri doldurulamadı" görüşündeler.

KENAN ONUK KİMDİR?

1954 yılında İzmir'de doğan Kenan Onuk, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Gazetecilik mesleğine 1974 yılında TRT'de muhabir olarak başlayan Onuk, 1992 yılında Show TV, 1993 yılında ATV'de görev aldı.

Kenan Onuk, 1996 yılında kurulan Türkiye�nin ilk haber kanalı olan NTV'de kurucu kişilerin içinde yer alıyordu. Evli ve bir kız çocuk babası olan Kenan Onuk, NTV'de yaptığı 90 Dakika programı da dahil olmak üzere, spor yayıncılığında kalite ve sağduyu kriterlerinin öncülerinden biri olarak kabul edildi.

Kariyerinde sayısız ödül ve başarıya imza atan Onuk, yazılı basında da, kritikleriyle gazetelerin spor sayfaları aracılığıyla okurlarına ışık tuttu. Türk halkı, buz pateni ve atletizmi, Kenan Onuk'un kusursuz Türkçesiyle dinleyerek tanıdı.

Onuk ayrıca, gazete yazıları ve NTV Radyo'daki caz programıyla da, müzik alanındaki bilgi birikimini okurları ve dinleyicileri ile paylaştı. Kenan Onuk, 11 Temmuz 2005 günü mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yummuştu.

Kenan Onuk'la birlikte çalışan, program yapan kişiler Türk medyasının önemli bir kişiliği kaybetmenin üzüntüsünü ölümünün üçüncü yılında da sürdüğünü söyleyerek, "Önemli bir değerdi ve yeri doldurulamadı" görüşündeler.

NTVSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*