Kenan Pars'ın vasiyeti gerçekleştirildi

Kenan Pars'ın vasiyeti gerçekleştirildi.8808
  • Giriş : 04.04.2008 / 15:10:00

Tiyatro ve sinema sanatçısı Kenan Pars'ın vasiyeti kızı tarafından yerine getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ünlü sanaçı Kenan Pars, ölümünden 3 gün önce kızı Çiğdem Taşlıdan'a "Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin benim boncukla işlediğim Kuran-ı Kerim lafızlarını çok beğendi, bunlardan bir tanesini ona hediye edelim" dedi. Ancak ömrü bu hediyeyi vermeye vefa etmeyen sanatçının bu isteğini kızı yerine getirdi. Çiğdem Taşlıdan, babasının 6 ayda tamamladığı "Bismillahirrahmanirrahim" yazılı lafzı, Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin'e verdi.

Ünlü sanatçının yaşamının son yıllarında ilgi göterdiği ve 16 eser yaptığı boncuk işlemeli hat satanı içindeki islam aşkı ile bağdaştıran Kaymakam Şahin, "Onun bu güzide eserini almış olmaktan son derece memnunum" dedi. Kenan Pars'ı bu vesile ile bir kez daha minnetle andıklarını aktaran Şahin, "O çalışma aşığı bir insandı." diye konuştu.

Kenan Pars'ın kızı Çiğdem Taşlıdan ise, babasının çok iyi bir sanatçı, iyi bir baba, iyi bir dede ve eşi için iyi bir koca olduğunu söyledi. Babasının ölümünden 3 gün önce kendisine "Kaymakam bey yaptığım hat sanatlı boncuk işlemeleri çok beğendi. Bir tanesini ona hediye edelim" dediğini aktaran Çiğdem Taşlıdan, "Onun bu isteğini yerine getirmek bugün nasip oldu." şeklinde konuştu. Düzenlenen küçük bir törenle boncukla işlenen "Bismillahirrahmanirrahim" tablosunu Kaymakam Şahin'e taktim eden Taşlıdan, "Her zaman yanımızda oldunuz" dediği Şahin'e teşekkür etti.

Çiğdem Taşlıdan, babasının son yıllarında yaptığı hat sanatlı, boncuk işlemeli tabloları birkaç kez çeşitli sergilediklerini, ancak gerekli ilgiyi görmediklerini belirtti. Taşlıdan, geriye kalan 9 tablonun babasının anısına uygun bir şekilde değerlendirileceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious