Kenan Sofuoğlu ehliyet sınavında ter döktü

Kenan Sofuoğlu ehliyet sınavında ter döktü.15560
  • Giriş : 26.01.2008 / 15:27:00

Dünya Süper Sport motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu, ağır vasıta ehliyeti almak için direksiyon sınavına girdi. Dünya Süper Bike Şampiyonası öncesinde yurt dışında test sürüşleri yapan Sofuoğlu, ağır vasıta ehliyeti almak için Adapazarı'na geldi. Yazılı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yurt dışında yarışları daha rahat seyredebilmek için karavan aldığını söyleyen Sofuoğlu, bu nedenle ağır vasıta ehliyetine ihtiyaç duyduğunu belirten Sofuoğlu, ehliyet sınavının başarılı geçtiğini kaydetti. Sofuoğlu şöyle konuştu;

"Otomobil ve motosiklet ehliyetim vardı. Yurtdışında kendime bir karavan aldım, yarışları daha rahat seyredebilmek için. Karavanı kullanabilmek için ağır vasıta ehliyeti almam gerkiyordu, onun için de Türkiye'ye geldim."

Otobüs kullanmanın motosiklet kullanmak kadar kolay olmadığını ifade eden Sofuoğlu, motosikletle ağır vasıta arasındaki farkın büyük olduğunu vurguladı. Sofuoğlu, "Otobüs kullanmak tabi kolay değil, motosiklet kullanmak kadar. Motosiklet iki tekerlekli bir vasıta, otobüs de büyük sonuçta. Motosiklet ve ağır vasıta arasındaki fark büyük sonuçta. Birisinde iki teker, diğerinde 8 teker var. Motosiklet yarışmak için kullandığım bir vasıta bu nedenle ikisi arasında kıyaslama yapmıyorum. Sınavım zor geçmedi, hocalarımız yardım etti, sıkıntı yaşamadım. İnşallah sınavı geçmişimdir." diye konuştu.

- 2008 YILI TECRÜBE, 2009 YILI İNŞALLAH ŞAMPİYONLUK YILI OLACAK -

2008 Dünya Süper Bike Şampiyonası için hazırlıklarının sürdüğünü bildiren Sofuoğlu, hazırlıkların çok güzel devam ettiğini dile getirdi.

2008 yılının kendisi için hazırlık ve öğrenme yılı olacağını anlatan Sofuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü, "2009 yılında inşallah şampiyonluk için koşturacağım. Bu 2008 yılında gezmeye çıkacağım anlamına gelmez. Bu yıl içinde de yarışmaya devam edeceğim. Elimden geldiği kadar başarılı olmaya ve motosikletin üzerinde kalmaya çalışacağım. Çünkü kendimi sakatlayıp 2009 yılındaki yarışlarımı riske etmek istemiyorum. 2008 yılı tecrübe, 2009 yılı inşallah şampiyonluk yılı olacak."

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious