Kenan Sofuoğlu: Ülkeme armağan olsun

Kenan Sofuoğlu: Ülkeme armağan olsun.18470
  • Giriş : 19.10.2016 / 10:25:00
  • Güncelleme : 21.10.2016 / 16:27:51

5. kez şampiyonluğu elde eden Kenan Sofuoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya Supersport Şampiyonası'nda 5. kez şampiyon olan Kenan Sofuoğlu elde ettiği başarıyı ülkeye armağan etti.

5. kez şampiyon olan Kenan Sofuoğlu, kariyerini artık tamamladığını yerini gençlere bırakacağını belirtti.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun bitimine bir yarış kala İspanya’da 5. defa dünya şampiyonluğunu ilan eden Kenan Sofuoğlu, dün bir basın toplantısı düzenledi.

“Şampiyonluk ülkeme armağan olsun” diyen Red Bull sporcusu Sofuoğlu “Sezona şanssız başlamıştık ama bir yarış kala şampiyonluğumuzu ilan ettik. Desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a çok teşekkür ederim. Ayrıca Federasyon Başkanımızın ve sponsorlarımın desteği olmasaydı bu başarının gelmesi zordu” ifadelerini kullandı. Sofuoğlu, “Neden Moto GP’de yarışmıyorsun” sorusuna karşılık ise “Ben kimseye kendimi ispat etmek zorunda değilim. Moto GP ayrı bir kategori, ben orada yarışan birçok pilotu zamanında geçtim” cevabını verdi. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar’da Sofuoğlu’nun başarılarıyla gurur duyduklarını söylerken “Bu kapı Kenan Sofuoğlu ile açıldı bundan sonra da devam edecek. Arkasından Toprak Razgatlıoğlu ve Harun Çabuk gibi yetenekler geliyor” dedi. 

ARTIK GENÇLERİ YETİŞTİRECEK
5. şampiyonlukla birlikte kariyerini tamamladığını söyleyen Kenan, “Benim için kariyer olayı bitti. Yarışmaya devam edeceğim ama amacım İstiklal Marşı’nı dinletmek, Türk bayrağıyla tur atmak ve benden sonra gelecek sporculara kapı açmak. Önümüzdeki sezon dünya şampiyonu olmasam da çok üzülmem” dedi.

TÜRKİYE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*