Kendi geleceğimizi ülkemizde görüyoruz

Kendi geleceğimizi ülkemizde görüyoruz.11720
  • Giriş : 18.11.2006 / 00:00:00

Dünya Türk İş Adamları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Önen, yabancıların kendi ülkeleri için yaptıklarını görerek aynısını Türkiye için yapma çalışacaklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda başlayan 6. Dünya Türk İş Adamları Kurultay'nın açılışında konuşan Önen, geçmişte kurultaylarına büyük destek veren ve ilk üç kurultayın başkanlığını yapan merhum iş adamı Sakıp Sabancı'yı andı. "Türkiye'ye yatırım, geleceğe yatırım" söylemi ve inancıyla altıncı kez toplandıklarını belirten Vakıf Başkanı Önen, "Biz ülkemizin aydınlık geleceğine inanıyor ve kendi geleceğimizi ülkemizin geleceğinde görüyoruz" dedi.

Yurt dışındaki Çinliler'in, Hintliler'in, İrlandalılar'ın kendi ülkeleri için yaptıklarını görerek aynısını Türkiye için yapma ortak hedefine talip olduklarını dile getiren Önen, şunları söyledi: "Üçüncü ülkelerde, ülkemiz aleyhine tezgahlanan oyunların karşısında dalga kıran olmak istiyoruz. Kişi başına milli geliri 15 bin doları, GSMH'si 1 trilyon doları aşmış, teknoloji ve Know How üreten bir bilgi toplumu olarak uluslararası camianın önder ülkelerinden biri olma yolunda görev almak istiyoruz. Yurt dışında ön cephede çalışan iş adamlarımızla ana vatanda bulunan meslektaşları arasında bir güç birliği oluşturarak bu hedefe doğru yürümek, bu kurultayın gerçekleştirmek istediği amaçlardan biridir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious