Kendi hekimini kendin seç

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı Sağlıkta Dönüşüm projesi kapsamında Aydın 82. Yıl Devlet Hastanesi, yeni uygulamalara başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yenilikler hakkında bilgi veren Aydın 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi İlkkan Çalaşyer, hastanelerin devrinden sonra kendilerine düşen hasta sayısının her geçen gün artmaya devam ettiğini söyledi.

Hasta ile hekim ilişkilerinde güven duygusunun çok önemli olduğunu ve her hastanın istediği hekime muayene olabilmesi için yeni bir uygulama başlattıklarını kaydeden Başhekim Çalaşyer, "Hasta memnuniyetini prensip edindik. Bakanlığın Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında hastanemizi baştan sona yeniledik. Aldığımız tedbirlerle birimlerde yaşanan yoğunluğu önledik. Şu anda da hekim seçme uygulaması başlattık. Hastanemizde patoloji, anestezi ve benzeri polikliniği olmayan dallar dahil 71 hekimimiz, buna karşılık 60 polikliniğimiz var. Her hekime bir poliklinik açtık. Hekimlerin bir aylık çalışma programını önceden hazırlıyoruz. Sıra fişi veren personelimizden hastalarımıza kadar herkes, hangi hekimin ne zaman çalıştığını biliyor. Gelen hastalarımız da hangi hekime muayene olmak isterse onun fişini alıyor. Böylelikle hastayla hekim arasındaki diyalog artıyor. Hekim hastasının geçmişini biliyor, hasta da derdini çok rahat anlatıyor." dedi.

Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getireren hasta ve hasta yakınları da yetkililere teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious