'Kendi işimize bakalım, açıklamayı yarın yapacağım'

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, bu gün basında kendisi hakkında yer alan "4 firmaya çıkar sağladığı iddiasıyla CİA Raporuyla soruşturma açıldı" şeklindeki haberlerle ilgili, "Biz kendi işimize bakalım, açıklamayı yarın yapacağım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından düzenlenen "Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü" konulu zirveye katılan Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun kendisi hakkında, dış ticaret müsteşarı olduğu dönemle ilgili olarak, görevi kötüye kullanmaktan soruşturma başlattığıyla ilgili haber hakkında yaptığı açıklamada, "Bunlarla ilgili açıklamayı yarın yapacağım. Bu tür şeylere hazırlıklı olmak gerekir. Bu tür şeyler olur siyaset bu. O zamanlarda bizden sonrakilere bırakacak destan yazdık. Biz işimizi yapalım. Yarın saat 10.00'da bunlar ilgili açıklamayı yaparız. Siz boş verin bunları. Şimdi Afrika'dan bakanlar gelmiş bu toplantının konusu ile ilgilenelim." dedi.

Milliyet Gazetesi'nin bugünkü sayısında, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen hakkında, dış ticaret müsteşarı olduğu dönemde '4 firmaya petrol ithalat izni vererek, bu şirketlere 123 milyon dolar çıkar sağlamak' iddiasıyla soruşturma başlatıldı haberi yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious