Kendi operasyonunda gözaltına alındı

Kendi operasyonunda gözaltına alındı.11858
  • Giriş : 17.06.2009 / 11:03:00

Uyuşturucu şebekesini takip eden narkotik polisi, kendi şubesinde çalışan biri başkomiser 5 kişiyi gözaltına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şüpheli polisler yine kendi mesai arkadaşları tarafından gözaltına alınırken olay emniyette şok etkisine neden oldu.

Alınan bilgiye göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 3 aydır takip ettikleri uyuşturucu şebekesini yakalamak için dün gece Etiler Mayadrom Alışveriş Merkezi'nde operasyon düzenledi.

Operasyonda uyuşturucu taciri olduğu iddia edilen bir şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan uyuşturucu taciri gözaltına alındıktan sonra ekip otosuna götürüldü. Burada ellerine kelepçe takılmak istenen şüpheli biranda polislerin elinden kurtularak kaçtı. Şüphelinin kaçması üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis memurları ile operasyonu yöneten başkomiser Mehmet E.'nin ifadeleri alındı.

Olay esnasında kendisinin telefonla bilgilendirildiğini ifade eden başkomiser E. ile polis memurlarının ifadelerindeki çelişki üzerine başkomiser Mehmet E. ile birlikte operasyona katılan 5 polis memuru şüpheli görülerek gözaltına alındı. Narkotik şubesinde gözaltına alınan 6 polis Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Savcılık tarafından alınan ifadelerinin ardından "rüşvet" ve "görevi kötüye kullanmak" suçlarından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 5 polis memuru serbest bırakılırken, başkomiser Mehmet E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Başkomiser Mehmet E.'nin meslektaşlarının şüpheliyi yakalamaları sonrasında olay yerine gittiğini ancak daha sonra meslektaşlarının kendilerini arayarak şüpheliyi kaçırdıklarını ifade ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*