Kendi oyuyla köye muhtar oldu

Kendi oyuyla köye muhtar oldu.12106
  • Giriş : 29.05.2009 / 16:10:00

Gümüşhane merkeze bağlı Dörtkonak köyündeki muhtarlık seçiminde, diğer adayların köyde ikamet etmediği yönünde ilçe seçim kurula yaptığı itiraz kabul edilen kişi, kendi oyuyla muhtar seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yerel seçimlerde Dörtkonak köyü muhtarlığı için Tayyar Demirel, Metin Balki ve Hüsnü Oğur yarıştı. Toplam 278 seçmenin oy kullandığı seçimde, Demirel 146, Balki 126, Oğur ise 1 oy aldı. 5 seçmenin oyu ise geçersiz sayıldı.

Seçimlerin ardından Hüsnü Oğur, diğer muhtar adaylarının köyde ikamet etmedikleri gerekçesiyle, İlçe seçim Kuruluna itirazda bulundu. İtirazı değerlendirerek kabul eden İlçe seçim Kurulu, muhtarlık görevini Oğur'a verdi.

Bu sefer, 146 oy alan Tayyar Demirel, İl seçim Kuruluna itirazda bulundu. Köyde ikamet ettiğine dair delilleri yeterli görmeyen kurul, Demirel'in itirazı reddetti.

Böylece muhtarlığı onaylanmış olan Hüsnü Oğur, İlçe seçim Kurulu Başkanı İlknur Çoban'dan mazbatasını aldı.

Oğur, gazetecilere yaptığı açıklamada, demokrasi çerçevesinde yasal hakkını arayarak muhtarlık mazbatasını aldığını belirterek, ''Tek oyla muhtar oldum. Bu Türkiye'de bir ilk olabilir ama ben yapacağım hizmetlerle ilk olmak istiyorum. Ben buradan tüm köy halkımı kucaklıyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Köyüme yapacağım hizmetlerle köyümün tanınmasını, gelişmesini, insanlarının gelir seviyesinin artmasını istiyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*