Kendi sektöründe bir ilke imza attı

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Gebze'de temizlik ve kişisel bakım ürünleri üreten Unilever kendi sektöründe bir ilke imza atarak, 'Mükemmellikte Süreklilik Ödülü'ne sahip Türkiye'nin ilk işletmesi ünvanını kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Toplam Üretken Yönetim (TPM) modelini 2000 yılında uygulamaya başlayan fabrikada, 5 yılın sonunda maliyetler önemli ölçüde düşerken, verimlilik yüzde 45 oranında yükseldi. 2000 yılında Toplam Üretken Yönetim TPM modelini benimseyen fabrika, 2003 yılında aldığı, üretim verimliliği alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden TPM Mükemmellik Ödülü'nün ardından iki yıl gibi kısa bir zaman sonra TPM Mükemmellikte Süreklilik Ödülü'ne layık görüldü ve Türkiye'de bu ödülü kazanan ilk hızlı tüketim ürünleri fabrikası olduğu belirtildi.

Unilever Gebze Fabrikası Müdürü Nihal Temur, yaptığı açıklamada, TPM modelini uygulayarak dünya klasmanında "mükemmel" standartlarda bir üretim merkezi amaçladıklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

"TPM modeli; kayıpların ve maliyetlerin mümkün olduğunca aza indirgendiği yüksek etkinlikte bir üretim operasyonu için sürekli iyileştirme sağladı. Kültürel bir değişikliğin de yaşandığı fabrikamızda, çalışanlarımız kendilerini önemli ölçüde geliştirdi, işbirliği ve ortak çalışma ruhu arttı ve sonuçta ileriye doğru bakan bir ekip yarattık. Çalışanların yetenek ve motivasyonlarının çok önemli ölçüde yükseldiği Gebze Fabrikamız ile büyük gurur duyuyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious