Kendi teşhisine yenik düştü

Kendi teşhisine yenik düştü.8118
  • Giriş : 13.06.2008 / 00:52:00
  • Güncelleme : 12.06.2008 / 23:54:02

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Samur, teşhisini kendi koyduğu kanser hastalığına yenik düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bir dönem Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı görevini de yürüten Prof. Dr. Samur, tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakın Servisinde bugün öldü. Prof. Dr. Samur, teşhisini kendisinin koyduğu lenf kanseri hastalığı nedeniyle yaklaşık 4 yıldır tedavi görüyordu. ABD’de de bir süre tedavi olan Prof. Dr. Samur’un tedavisine, görev yaptığı hastanede devam ediliyordu.

Prof. Dr. Samur için, yarın Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda cenaze töreni düzenlenecek. Prof. Dr. Samur’un cenazesi, yarın öğleyin Meltem Camisi’nde kılınacak namazdan sonra Uncalı Büyükşehir Kent Mezarlığı’nda defnedilecek.

PROF. DR. SAMUR’UN ÖZGEÇMİŞİ

Konya’da 1966 yılında doğan Prof. Dr. Mustafa Samur, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Akdeniz
Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1999 yılında Yardımcı Doçent olan Prof. Dr. Samur, 2000 yılında aynı fakültede onkoloji yan dalında doçentlik, 2006 yılında da profesörlük unvanını aldı.

Prof. Dr. Samur, evli ve bir çocuk babasıydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious