Kendini başkomser olarak tanıttı, kontür istedi

Kendini başkomser olarak tanıttı, kontür istedi.9813
  • Giriş : 07.04.2008 / 11:41:00

Dolandırıcı vatandaşa 'hattınız üzerinden konuşma yapıyorlar, kontür göndermeniz lazım' diyerek bin 350 kontür çalmayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Polis vatandaşı ödemeli aramaz, köntür istemez'

Bursa'da, kendisini 'başkomiser' olarak tanıtan kimliği belirsiz dolandırıcı, cep telefonuyla aradığı vatandaşa 'hattınız üzerinden konuşma yapıyorlar, kontür göndermeniz lazım' diyerek bin 350 kontür çalmayı başardı.

Tüm uyarılara rağmen bu tür kontür hırsızlıklarının sürdüğüne dikkat çeken Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 'Vatandaş şunu iyi bilsin, polis vatandaşı 'ödemeli' aramaz, kontür istemez" uyarısında bulundu.

Edinilen bilgiye göre, merkez Nilüfer ilçesi İhsaniye Mahallesi Bayır Sokak'ta ikamet eden Sedat Ü.'yü (32) arayan kimliği belirsiz bir kişi, kendisini 'Başkomiser Ali Gökçek' olarak tanıttı. Sedat Ü.'ye telefonunun bir başkası tarafından kullanıldığını ve 790 YTL fatura geldiğini söyleyen şahıs, Sedat Ü.'den vereceği numaraya kontür yüklemesini istedi. Bunun üzerine toplam bin 350 kontür alan Sedat Ü. verilen numaraya şifreleri gönderdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Sedat Ü., polise müracaat etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious