Kendini yakmak isteyen kişiyi böyle kurtardılar!

Kendini yakmak isteyen kişiyi böyle kurtardılar!.11048
  • Giriş : 09.06.2008 / 17:29:00

Erzurum'da kendisini yakmak isteyen öfkeli vatandaş, müdahale sırasında az daha ölüyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum'da zabıta ekiplerince seyyar tablasına el konulmasına öfkelenen vatandaş, otomobilin üzerine çıkarak benzinle kendini yakmak istedi. Öfkeli vatandaşı lise öğrencisi etkisiz hale getirdi. Müdahale sırasında araç üzerinden kafa üstü düşürülen seyyar satıcı ölümden döndü.

Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekiplerince şehrin muhtelif semtlerinde seyyar satıcılık yapanlara yönelik operasyonlar düzenlendi. Yakalanan bazı satıcıların seyyar tablalarına el konuldu. Tablasına el konulan Rıza Akyıldız, bugün Erzurum Büyükşehir Belediyesi önünde kendini yakmak istedi. Malatya'dan ekmek parası kazanmak için Erzurum'a geldiğini söyleyen Rıza Akyıldız, bir otomobilin üzerine çıkarak, benzinle kendini yakmak istediğini ifade etti. Elinde benzin bidonuyla eylemini sürdüren Akyıldız, polislerin yaklaşması üzerine bir miktar benzin döktü. Gazetecilerin de aşağı inmesi için ikna etmeye çalıştığı Rıza Akyıldız, bütün çabalara olumsuz cevap verdi.

LİSE ÖĞRENCİSİ'NİN AKSİYON FİLMLERİNİ ARATMAYAN MÜDAHALESİ

Gazetecilerin ikna etmeye çalıştığı Rıza Akyıldız'ın arkasına geçen lise öğrencisi Murat, aksiyon filmlerini aratmayan bir hamleyle otomobilin üzerine fırlayarak, şahsı etkisiz hale getirdi. Lise öğrencisi Murat bir anda çevredeki kalabalık tarafından kahraman ilan edilirken, otomobilin üzerinde tepesi üzerine aşağı indirilen Rıza Akyıldız'ın elindeki çakmağı almak için polis, zabıta ve vatandaşlar bir anda şahsın üzerine atladılar. Elindeki çakmak alınan Akyıldız, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Kahraman ilan edilen Murat isimli lise öğrencisi ise, "Yoldan geçiyordum gördüm. Bir ara yak dedik, yakmadı. Bende üzerine atlayıp aşağı indirdim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious