Kendinle barışık ol

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Başarının yolu kendinizle barışık olmanızda saklı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halk Eğitimi Merkezi Salonu'nda, Yakutiye Belediyesi ile Zirve Eğitim Danışmanlık tarafından organize edilen, 'Motivasyon ve başarı' konulu konferans veren Kadir Demirbüken, hiç bir başarının tesadüf içermedğini söyledi.

Öğrence Seçme Sınavı(ÖSS), Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPS) ve Ortaöğretim Kurumları Sınavı(OKS)'na hazırlanan öğrenci ve adaylara başarının altın yollarını anlatan Demirbüken, adayların stresten uzak, zinde bir beyinle ve yüksek motivasyonla istedikleri başarıları elde edebileceklerini kaydetti. Kendisiyle barışık, toplumla barışık, dinamik bireylerin normal insanlara göre daha başarılı olduğuna dikkat çeken Demirbüken, "Kendinize iltifat edin, gülümseyin. Hedeflerinizi belirleyin ve bu yolda motivasyonunuzu zirvede tutun. Çünkü motivasyon yüksek olmadığı müddetçe hedeflenen başarıya ulaşmak mümkün değil" dedi.

Demirbüken konferans sonrasında katılımcıların sorularını yanıtladı. Katılımcılar ders çalışırken sıkıldıklarından şikayetçi olunca, Demirbüken de "Sıkılınca hareketli oynak şarkılar söyleyip, oynayın. Bu sizi rahatlatacak ve motivasyonunuzu yükseltecektir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious