Kendisine çay vermeyen arkadaşını bıçakladı

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde Halil İbrahim Aktay, işyerinde kendisine çay vermeyen arkadaşı Şehmus Geyik'i üç bıçak darbesiyle yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çevre esnafı tarafından hastaneye kaldırılan Geyik tedavi altına alındı.

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde Halil İbrahim Aktay, işyerinde kendisine çay vermeyen arkadaşı Şehmus Geyik'i üç bıçak darbesiyle yaraladı. Çevre esnafı tarafından hastaneye kaldırılan Geyik tedavi altına alındı.

Olay bugün sabah saatlerinde Cevat Şakir Caddesi'ndeki bir butikte meydana geldi. Aynı butikte çalışan 28 yaşındaki Halil İbrahim Aktay ile işe yeni giren 30 yaşındaki Şehmus Geyik birlikte kahvaltı yapmaya başladı. İddiaya göre Halil İbrahim Aktay, Geyik'ten kendisine çay vermesini istedi. “Çay henüz demlenmedi. Biraz sonra vereyim” diyen Geyik ile Aktay arasında başlayan sözlü tartışma kısa süre sonra yumruklu kavgaya dönüştü. Butikteki arbedeyi gören komşu esnaf polisi arayarak soygun olduğunu ihbar etti. Olay yerine yakın polisler “Çarşıda soygun var, takviye ekip gönderin” diyerek telsiz anonsu geçerken, Geyik kanlar içinde kendini butikten dışarı attı. Çarşıdaki vatandaşlar ve turistler, heyecanlı dakikalar yaşadı.

ŞİKAYETÇİ OLMADI

Geyik, çevredeki esnafın haber vermesiyle gelen ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Esnaf, öfkesi dinmeyen Halil İbrahim Aktay'ı da engelledi. Olay yerine gelen polis Aktay'ı yakalayıp, gözaltına aldı.

Bacağından, kalçasından ve karnından bıçaklanan Geyik, “Tarsus'tan gelip burada kısa süre önce çalışmaya başlamıştım. Kahvaltı yaparken çay yüzünden tartıştık. Çayı daha sonra vereceğimi söyleyince küfür etti. Kavga ettik ama kötü niyeti olduğunu sanmıyorum. Sonuçta arkadaşız. Beni korkutmaya çalışıyordu, önemli değil” diyerek şikayetçi olmadı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade veren Halil İbrahim Aktay ise “Kavga sırasında bir anda kendimi kaybettim. Ekmek bıçağını korkutmak için rast gele salladım, Şehmus elimi tutmaya çalışırken yaralandı” diye konuştu. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious