Kendisine rakip bulamıyor

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

24 yıldır koşan 37 yaşındaki tamirci Şahabetin Erin, gençlerin çoğunun sigara içtiği için kendisine rakip olamadıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman'da yıllardan beri Atatürk koşusunda 5 ila 10 bin metrede koşan Şahabetin Erin, gerçek hayatında da sürekli koşuyor. 10 parmağında 10 marifet olan Erin, birçok mesleği bir arada yapıyor.

Yarışmaların dışında da gün boyu koşuşturan Erin, elektrik tamiratı, çamaşır makinesi tamiratı, güneş enerjisi bakımı, elektronik onarım işi, kros, futbolcu, kaptan ve Türkiye Atletizm Federasyonu Batman il hakemliği yapıyor.

Ortaokul yıllarında beden eğitimi öğretmenin desteği ile 5 bin metre seçmelerine katıldıktan sonra sürekli koştuğunu belirten Erin'in 50'ye yakın madalyası bulunuyor. Ortaokul yıllarından beri 5 bin metre ve 10 bin metrede sürekli birincilik ve ikincilik madalyaları bulunan Erin, hala amatör kümede mücadele eden Binatlı Güvenspor'da yönetici, kaptan ve futbolcu olarak görev yapıyor.

Koşmanın kendisini sürekli zinde ve genç tuttuğunu belirten Erin, gençlere, gidecekleri yere minibüs, otobüs veya araba yerine sürekli koşarak veya yürüyerek gidip gelmelerini tavsiye etti.

Spor yaptığından dolayı yaşının çıkarılamadığını da belirten Erin, "1982 yılında Batman Lisesi'nin orta öğretim kısmında okurken beden öğretmenimin teşvikiyle atletizm seçme müsabakalarına katıldım. O zamandan beri sürekli koşuyorum madalya alıyorum" dedi.

10 BİN METREDE RAKİBİ YOK

Gençlerin sigara alışkanlığından dolayı kendisi kadar koşamadıklarını iddia eden Erin, 10 metrede kendisine rakip bulamadığını da söyledi.

Geçen yıl 27 Aralık tarihinde düzenlenen Atatürk koşusunda 10 bin metrede kendisine rakip bulamadığından dolayı 10 bin metrede Batman'da koşu yapılmadığını belirten Erin, sporun hayatın her dalında büyük bir ihtiyaç olduğunu ifade ederek, "Spor yapmak geleceğe yatırım yapmaktır. dedi.

1969 Batman Gercüş ilçesi Boğazköy doğumlu Şahabettin Erin, evli ve 3 çocuk babası.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious