Kendisini terk eden eşinin evine el bombası attı!

Kendisini terk eden eşinin evine el bombası attı!.11627
  • Giriş : 23.04.2008 / 08:55:00

Adana'da cinnet getiren emekli polis memuru, kendisini terk ederek ayrı yaşayan eşinin kaldığı eve el bombası attı, uzun namlulu silahla saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olayda oğlu öldü, karısı ile baldızı yaralandı. Baldızının kızı ise yara almadan kurtuldu.

Olay gece saat 02.30 sıralarında Ziyapaşa mahallesi 68 Sokak 50 numaralı evde meydana geldi. Bir süre önce kendisini terk ederek baldızı Hanife Avcı'nın (48) evinde kalan eşinin bulunduğu adrese otomobille gelen emekli polis memuru Hasan Y. (50) eşinin kaldığı eve 4 el bombası attı, Kaleşnikof marka uzun namlulu silahla polis merkezine 350 metre mesafedeki evi taradı. Bomba ve silah seslerini duyan polis ekipleri, büyük hasar gören ve yangın çıkan eve itfaiye ve acil yardım ekibi çağırdı. Bu sırada, ağır yaralanan polis memurunun eşi Necmiye Y. (45) ile hafif yaralı baldızı Hanife Avcı (46) ve kızı Emine (9) çevredeki vatandaşlar tarafından dışarı çıkarıldı. Başına babasının attığı el bombası isabet eden 20 yaşındaki Mustafa Y. hayatını kaybetti. Yüzü gözü kanlar içinde kalan Necmiye Y., yerde acılar içinde kıvranırken, kız kardeşi Hanife, "Kızım yerde yattığından kurtuldu, nerde kızım, yeğenim paramparça" diyerek feryat etti. Acil yardım ekiplerince ilk müdahale yapılan iki kardeş, ambulansla Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı. İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları sırasında fark etmediği patlamamış bir el bombasını bir polis memuru gördü. El bombası uzman ekiplerce fünye ile patlatıldı. Polis, olaydan sonra Kozan ilçesinin bir köyüne kaçtığı belirlenen Hasan Y.'yi arıyor. Bu arada, İl Emniyet Müdürü Arif Akkale de olayı haber alınca, cinayetin yaşandığı yere gelerek bilgi aldı.

El bombalı ve uzun namlulu saldırıyla oğlunu öldüren, karısını ve baldızını yaralayan polis memuru Hasan Y.'nin kendisinden yaşça çok küçük bir kadınla yaşadığı, eşi Necmiye Y.'nin de bunun üzerine "boşanma davası" açarak evi terk ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious