Kene, İsrail'in işi mi?

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Recai Kutan, İsrailli kadın askerlerin geçtiği yerlerde kene ısırması vakalarının görüldüğünü ve bu vakaların ölümle sonuçlandığını ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SP Genel Başkanı Kutan, Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal ve beraberindekileri parti genel merkezinde kabul etti. Kabulde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Kutan, Türkiye'de son zamanlarda ölümlerle sonuçlanan kene ısırması olaylarının ardında İsrail'in olduğunun düşünülmesi gerektiğini belirtti.

Senelerdir Türkiye'de kene bulunduğuna dikkat çeken Kutan, "Kene her zaman vardı. Giderdik elimizle bulunduğu hayvanın üzerinden koparırdık, bir şey olmazdı. Son günlerdeki keneler 8 ayaklı kene olarak tabir ediliyor ve bunlar ölüme neden oluyor." dedi.

Kutan, kene ısırması vakalarının meydana geldiği yerlere bakıldığında İsrailli kadın askerlerin geçtiği bölgelerde daha çok görülmesinin raslantı olmayacağını savundu. Kutan, bu konuda hükümetin de hiç bir açıklama yapmadığını vurguladı. "Türkiye, BOP'tan çekilmelidir. Bu büyük Ortadoğu değil, büyük İsrail projesidir" diyen Kutan, İsrail'e karşı boykot uygulanması gerektiğini söyledi.

Kutan başka bir soru üzerine; Türkiye'nin dış ülkelerle ilişkilerinin Dışişleri Bakanlığı tarafından yapıldığına dikkat çekerek, "Milletvekili olmayan, AKP kadrolarında bulunmayan birilerinin ABD ve İsrail elçileri ile müzakerelerde bulunması devlet disiplinine yakışmıyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious