Kene bu kez gazeteciyi ısırdı

  • Giriş : 11.06.2007 / 13:57:00

Yaz aylarında çok sayıda ölüme neden olan ve basının gündeminden düşmeyen keneler bu kez bir gazeteciyi ısırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çorum'un Osmancık ilçesinde meydana gelen olayda Önce Vatan Gazetesi Çorum temsilcisi Bilal Çevrim'i özel ağaçlandırma yaptığı Çiflikler Mahallesi'nde kene ısırdı. Ensesine yapışan keneyi fart etmeyen Çevrim, bir süre daha çalışmaya devam etti. Çevrim, yanındaki arkadaşının ensesinde kene olduğunu söylemesi üzerine hemen Osmancık Devlet Hastanesi acil servisine gitti. Burada tedavi altına alınan Çevrim'e başarılı bir müdahale yapıldı. Acil servis doktoru tarafından yapıştığı bölgeden alınan kene bir tüpe konularak gerekli analizlerin yapılması için Çorum'a gönderildi.

Kene tarafından ısırılan Bilal Çevrim, açık araziye çıkmadan önce eline ve ayağına kene kovucu sipral sıktığını açıkladı.

Kenenin ilaç sıkmadığı ense bölgesinden ısırdığını anlatan Çevrim, incelemeye gönderilen kenenin Kırım Kongo hastalığına neden olan virüsü taşıyıp taşımadığının araştırıldığını söyledi.

Hemen ilgili sağlık kuruluşuna müracaat ettiği için olası hastalık riskinin azaldığını vurgulayan Çevrim, kene ile ilgili çok haber yaptığını ve kenenin kendisinden intikam için ısırmış olabileceği esprisini yapmayı ihmal etmedi.

Keneyi bulunduğu yerden çıkaran doktor Davut Çağlar, "Keneyi usulüne uygun alarak gerekli tetkiklerin yapılması için Çorum'a analize gönderdik. Bölgemizde ölümcül virüs taşıyan kenelere rastlanmadı ama emin olmak için gazeteci arkadaşımızı 3 günde bir kontrol edeceğiz. Şu an için korkulacak bir durum söz konusu değil" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious