Kene can alamaya devam ediyor

Kene can alamaya devam ediyor.8176
  • Giriş : 18.06.2009 / 11:49:00

Kastamonu'nun Tosya ilçesinin bir köyünde 3 Haziranda bacağını kene ısıran kişi, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede öldü. Sakarya'da ise 1 kişi, KKKA hastalığı şüphesiyle gözetim altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, R.Y, ormanlık alanda dolaşırken bacağını ısıran keneyi çıkardı.

Hiçbir sağlık kuruluşuna başvurmayan R.Y'nin 4 gün sonra ateşi yükseldi.

R.Y, Tosya Devlet Hastanesindeki kontrollerin ardından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesine sevk edildi.

Daha sonra Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan hasta, müdahaleye rağmen dün gece hayatını kaybetti.

GEYVE İLÇESİNDE YÜKSEK ATEŞ VE KENE ISIRMASI ŞİKAYETİYLE HASTANEYE BAŞVURAN KİŞİ SAKARYA'DA GÖZETİM ALTINA ALINDI
Sakarya'nın Gevye ilçesinde, yüksek ateş ve kene ısırması şikayetiyle hastaneye başvuran kişi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle gözetim altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Geyve'de birkaç gün önce hastaneye giden S.A. (60) yüksek ateşi olması ve kendisini kenenin ısırdığını belirtti. Hastane yetkilileri, bunun üzerine S.A'yı KKKA hastalığı şüphesiyle gözetim altına alındı.

Hastalık belirtileri gösteren S.A, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Hastanın, intaniye servisinde gözetim altında tutulduğu.

S.A'dan alınan kan örneklerinin incelenmek üzere laboratuvara gönderildiği ve tahlil sonuçlarının birkaç gün içinde belirleneceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*