Kene evi basmış kime ne!

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Kenelerin bastığı ev hafta sonu olduğu için ilaçlanmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya'nın Güzelbağ Mahallesi'nde yeni kiraladıkları evi kenelerin bastığını gören aile, Tarım İl Müdürlüğü'nü ve Sağlık İl Müdürlüğü'nü arayarak yardım istedi. Ancak ailenin yardım çağrıları hafta sonu tatili olduğu gerekçesiyle geri çevrildi. Evi yeni kiralayan Abuzer Besum, evlerini kenelerin bastığını belirtti. İl Sağlık Müdürlüğünü, Tarım İl Müdürlüğünü, belediyeyi ve polisi aradıklarını söyleyen Besum, "Kimse bizimle ilgilenmedi. Hafta sonu olduğu için bize Pazartesi gününü beklememiz gerektiği söylendi. Tarım İl Müdürlüğü'nden evi bizim ilaçlamamız için bana bir ilaç ismi verdiler. Ben bu işi bilseydim zaten onları aramazdım. Ben de çareyi basını aramakta buldum." dedi.

Sağlığın beklemeyeceğini söyleyen Besum, "Yarım metre alandan 15 tane kene topladım. Benim iki tane çocuğum var. Çocuklarımın sağlığından endişe ediyorum." diye konuştu.

Evi temizlemek için geldiklerini ve kenelerle karşılaştıklarını ifade eden Fatma Besum ise evde kendilerinden önce kurt köpeği olan Gürcistanlı bir kadının oturduğunu söyledi. Kenelerin köpekten bulaştığından şüphelendiklerini belirten Besum, kenelerin çocuklarını ısıracağından korktuğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious