Kene hortladı! Talihsiz adam acilde

Kene hortladı! Talihsiz adam acilde.19265
  • Giriş : 13.04.2009 / 20:18:00

Çorum'un Mecitözü ilçesinde kene tarafından ısırılan bir kişi Çorum Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Çitli köyünde çiftçilik yapan Mustafa Köksal'ı (66), geçen hafta bahçesinde çalıştığı sırada sırtından kene ısırdı.

Akşam eve geldiğinde keneyi fark eden Köksal, keneyi eliyle çıkarttı. Ertesi gün fenalaşan yaşlı adam, yakınlarınca mide bulantısı ve yüksek ateş şikayetiyle Mecitözü Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Buradaki müdahalelerin ardından Çorum Devlet Hastanesine sevk edilen Köksal, gerekli tahlil ve tetkiklerinin yapılması için İntaniye Servisinde tedavi altına alındı.

-''ÇORUM'DAN ANKARA'YA SEVK YOK''-

Bu arada, Köksal'ın Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı şüphesiyle Ankara Numune Hastanesine sevk edildiği yönünde bazı yerel gazetelerde ve internet sitelerinde çıkan haberlerin gerçek dışı olduğu bildirildi.

Çorum Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''İlimizdeki basın, televizyon ve haber ajanslarının bazılarında Mustafa Köksal'ın kene ısırması nedeniyle Ankara Numune Hastanesine sevk edildiği konusunda çıkan haberler üzerine Vali Mustafa Toprak'ın talimatıyla inceleme yaptırılmıştır.

Adı gecen vatandaşın 11 Nisan'da Çorum Devlet Hastanesine sevk edilerek halen tedavisinin sürdüğü anlaşılmıştır. Kene ısırması nedeni ile 2009 yılı içerisinde ilimiz sağlık kuruluşlarından başka bir ildeki sağlık kuruluşlarına sevk yapılmamıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*