Kene ısırığından bir ölüm daha!

Kene ısırığından bir ölüm daha!.19265
  • Giriş : 11.06.2009 / 17:40:00

Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedavi gören bir kadın öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı bir köyden 4 gün önce kene ısırması sonucu OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen A.K. (44) adlı kadın, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılmadı.

Yetkililer, testleri pozitif çıkan hastanın çiftçilikle uğraştığını bildirdi.

Öte yandan, dün Amasya'nın Merzifon ilçesinden KKKA şüphesiyle OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen bir hasta hayatını kaybetmişti.

TOKAT'TA HASTALIK ŞÜPHESİYLE TEDAVİ GÖREN ÇOCUK, SİVAS'A SEVK EDİLDİ

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle Tokat'ta tedavi gören çocuk, Sivas'a sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Tokat merkeze bağlı bir köyde oturan Y.G (14), birkaç gün önce ailesine ait hayvanları otlatırken kene tarafından ısırıldı. Bir süre sonra rahatsızlanan ilköğretim okulu 8. sınıf öğrencisi Y.G, yakınları tarafından Tokat Devlet Hastanesine götürüldü.

KKKA hastalığı şüphesiyle burada bir gün müşahede altında tutulan Y.G, bugün ambulansla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. Hastanenin acil servisindeki enfeksiyon odasına alınan Y.G'den, gerekli tetkiklerinin yapılması için kan örnekleri alındı.

Y.G, hayvanları otlatırken kene tarafından ısırıldığını, ancak keneyi görmeden vücudundan düştüğünü söyledi. Başının ağrıdığını ve midesinin bulandığını belirten Y.G'nin yaşadığı köyden hastalık şüphesiyle Sivas'a sevk edilen A.G. (53), 3 gün önce hastanede yaşamını yitirmişti.

Öte yandan, hastanenin enfeksiyon hastalıkları servisinde 22 kişinin tedavi altında olduğu belirtildi.

Hastalık şüphesiyle bu yıl Sivas'ta tedavi gören hastalardan 8'i yaşamını yitirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*