Kene kabusu geri döndü!

Kene kabusu geri döndü!.8176
  • Giriş : 12.05.2009 / 14:13:00

Havalar ısınmasıyla birlikte kene ısırmaları da başladı. Özellikle geçtiğimiz yıl rastlanan vakalar nedeniyle korkulu bir rüya haline gelen hayvanlar Samsun'da iki kişinin ölümüne neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedavi gören 2 hastanın öldüğü bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, 2 gün önce Amasya'nın Merzifon ilçesinden KKKA şüphesi ile gelen 82 yaşındaki bir kadın hasta ile Samsun'dan yine KKKA şüphesiyle OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen 55 yaşında bir erkek hasta, tedavi sürecinde yaşamını yitirdi.

Telefonla AA muhabirine bilgi veren Samsun Sağlık İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu, söz konusu 2 hastanın başta kalp olmak üzere bazı problemleri olan hastalar olduğunu belirtti.

Söz konusu hastalardan alınan örneklerin Refik Saydam Hıfzıssıha Enstitüsü'ne gönderildiğini belirten Kasapoğlu, ''İki hasta da tanı konulmadan vefat etti. Kalp rahatsızlıkları olan hastalar. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, ikisinde de KKKA düşünmüyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*